W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Programu Rozwój Lokalny – RAZEM dla lepszego jutra

Rada Rozwoju, Zespół Sterujący oraz Zespół Roboczy mają za sobą spotkanie z koordynatorem i doradcami miast, którzy wspierają nasze miasto w trwającym konkursie w ramach „Programu Rozwój Lokalny”. Stawka jest wysoka, do wygrania jest nawet 10 milionów euro z Funduszy Norweskich.

Warto wspomnieć, że projekt mieleckiego magistratu „„RAZEM dla lepszego jutra – Mielec miastem dialogu” po pierwszym etapie zajmuje 10. miejsce. Swoje propozycje projektów złożyło aż 213 miast z całego kraju (spośród 255 uprawnionych wskazanych w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju), 54 z nich przeszło do drugiego etapu, ale tylko ok. 15 może liczyć na nagrodę finansową.

Dwa tygodnie temu do Mielca przyjechało troje doradców miast ze Związku Miast Polski, których jednym z pierwszych zaleceń było utworzenie zespołu wspierającego proces formułowania nowej ścieżki rozwoju Mielca. W efekcie utworzone zostały trzy zespoły, które docelowo pracować będą nad strategią, formą i kierunkiem projektu. W skład zespołów poza pracownikami magistratu wchodzą także przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Mielcu oraz Gminy Wiejskiej Mielec,  osoby związane z biznesem, organizacjami pozarządowymi, szkolnictwem, przedstawiciele Mieleckiej Rady Seniorów, młodzieży, a także radni miejscy i przewodniczący Rad Osiedli.

Harmonogram prac nad projektem jest bardzo napięty. Przed uczestnikami wszystkich trzech zespołów wiele pracy, między innymi analiza wniosków z przeprowadzonej diagnozy społeczno-gospodarczej, opracowanie wizji i celów strategicznych, przygotowanie debat i konsultacji z mieszkańcami. Spotkania zespołów odbywać się będą cyklicznie, następne już pod koniec lutego.

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa