W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Sport

Projekt „Do-U-Sport?” Mielec – Tábua – Las Torres de Cotillas

Sport dla każdego! Erasmus + Sport Programme

Tak ciekawego projektu jeszcze w Mielcu nie było. Mielecki magistrat pozyskał 22 tys. euro z funduszy Unii Europejskiej na realizację międzynarodowego programu „Do-U-Sport?”

Program skierowany jest do amatorów sportu bez względu na wiek, płeć czy status materialny. Jego celem jest zachęcenie mieszkańców do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz propagowanie aktywności fizycznej, zwiększenie liczby osób i stowarzyszeń zaangażowanych w sport na poziomie lokalnym To również promocja sportu, gry fair play i jego postrzegania przez mielczan. W programie biorą udział miasta: Las Torres de Cotillas z Hiszpanii, Tábua z Portugalii oraz Mielca.


– Z chęcią przystąpiliśmy do tego projektu. Jest to bardzo ciekawa i potrzebna naszemu miastu inicjatywa – mówi Anna Karwacka, kierownik Biura Promocji i Obsługi Inwestora Urzędu Miejskiego w Mielcu. – Uczestnictwo w nim na pewno zachęci mielczan do aktywnego uprawiania sportu i dbania o swoje zdrowie. Jestem pewna, że współpraca z Hiszpanami i Portugalczykami uatrakcyjni nasze dotychczasowe działania. Zorganizujemy dla naszych mieszkańców 12 imprez o charakterze sportowym z udziałem osób i organizacji sportowych z lokalnego środowiska. Wierzę w to, że każdy znajdzie coś dla siebie, bo program będzie naprawdę bardzo ciekawy. Będzie to też dobry sposób na integrację mieszkańców z samorządem lokalnym – dodaje Anna Karwacka.

Zaplanowane są również wyjazdy studyjne. Pierwszy taki wyjazd odbył się w lutym br. do miasta Tábua w Portugalii. Koordynatorzy projektu z mieleckiego magistratu uczestniczyli w I Debacie Europejskiej, podczas której wymieniali się doświadczeniami oraz przedstawiali swoje propozycje i sposoby ich realizacji. W lipcu na kolejną debatę przyjadą do Mielca przedstawiciele miast: Las Torres de Cotillas i Tábua. Zakończenie programu „Do-U-Sport”? zaplanowane jest na grudzień 2018 rok.

Mielec ze swoją bogatą tradycją sportową i prężnie działającymi klubami oraz stowarzyszeniami będzie miał wiele do zaoferowania nie tylko swoim mieszkańcom, ale też swoim partnerom z Hiszpanii i Portugalii. Z pewnością ten ciekawy projekt o międzynarodowym charakterze uatrakcyjni kalendarz miejskich imprez sportowych. O kolejnych etapach projektu będziemy informować na bieżąco.

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa