W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Projekt hali gotowy, czas na pozwolenie na budowę

Wykonawca budowy nowej hali sportowej w Mielcu zakończył prace związane z przygotowaniem dokumentacji projektowej niezbędnej do rozpoczęcia realizacji tej ogromnej inwestycji. Kolejnym krokiem będzie uzyskanie pozwolenia na budowę.

Umowę na realizację budowy hali sportowej oficjalnie podpisano 18 października ubiegłego roku. W przetargu wybrano ofertę konsorcjum firm: Mosty Łódź S.A., Balzola Polska Sp. z o.o oraz Construcciones y Promociones Balzola S.A.

Zgodnie z ofertą przetargową inwestycja pod nazwą „Budowa hali sportowej na terenie MOSiR przy ul. Solskiego 1” ma powstać w ciągu dwudziestu ośmiu miesięcy od dnia zawarcia umowy za kwotę brutto 136 mln 569 tys. zł. Zostanie przeprowadzona w systemie „zaprojektuj i wybuduj” co oznacza, że wyłoniona w przetargu firma ma za zadanie przygotować projekt budowlany, jak również zajmie się pracami budowlanymi.

Jak się okazało przygotowanie pełnej dokumentacji projektowej uwzględniającej wprowadzone do pierwotnego projektu zmiany, zajęło wykonawcy pięć miesięcy.

-W bieżącym tygodniu wykonawca przedłożył nam do akceptacji komplet nowej dokumentacji projektowo-technicznej, która w najbliższych dniach trafi do starostwa powiatowego w Mielcu celem uzyskania pozwolenia na budowę. Ta procedura trwa około miesiąca, więc sądzę, że już w miesiącach wiosennych będziemy mogli przystąpić do symbolicznego wbicia pierwszej łopaty na placu budowy – powiedział zastępca prezydenta Mielca Paweł Pazdan, dodając: -Na budowę hali mamy przygotowany montaż finansowy na który składa się około 35 milionów dofinansowania  z Ministerstwa Sportu oraz środki własne, których część będziemy mogli odzyskać jako zwrot podatku VAT.

Mamy nadzieję, że na wiosnę 2021 roku ta tak oczekiwana przez mielczan inwestycja zostanie zakończona.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa