W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Projekt ,,Otwarte Drzwi” – Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

MOP realizuje projekt ,,Otwarte Drzwi” –  akcje informacyjną, podejmowaną w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw w dniach 22.02.2021 r. do 26.02.2021 r.. Akcja adresowana jest do:

– osób doświadczające przemocy w rodzinie

– osób stosujące przemoc w rodzinie

– świadków przemocy w rodzinie,

– osób posiadających wiedzę o przypadkach występowania przemocy w rodzinie oraz wszystkich zainteresowanych mieszkańców miasta Mielca. 

W ramach akcji od poniedziałku do piątku osoby zainteresowane będą mogły skorzystać z konsultacji specjalistów posiadających kompetencje i doświadczenie zawodowe w pracy na rzecz przeciwdziałania przemocy domowej.

Na potrzeby realizacji projektu zostaną uruchomione dodatkowe godziny pracy specjalistów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu w celu zwiększenia możliwości skorzystania z pomocy osobom, które z różnych przyczyn nie mogą skorzystać ze specjalistycznej pomocy w standardowych godzinach pracy instytucji.

Wszystkim zgłaszającym się mieszkańcom miasta Mielca będą udzielane kompleksowe informacje w zakresie m.in.: praw przysługujących osobom doświadczającym przemocy domowej, możliwości uzyskania różnych form specjalistycznej pomocy, zgodnie z obowiązującym prawem i kompetencjami instytucji realizujących zadania w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz sposobów i możliwości działań, jakie w konkretnym przypadku można podjąć w celu zatrzymania przemocy w rodzinie.

Dyżury konsultantów będą odbywały się w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu, przy ul. Łukasiewicza 1c.

W związku z zagrożeniami związanymi z występowaniem pandemii COVID-19 konsultacje ze specjalistami będą się odbywały wyłącznie w formie kontaktu telefonicznego. 

W razie pytań prosimy o kontakt z pracownikiem MOPS koordynującym akcję: Kierownik Działu Specjalistycznej Pracy Socjalnej P. Joanna Boryczka-Szęszoł,  Tel.(17) 787 5663.

Z uwagi na charakter zadań realizowanych przez Państwa instytucję, odbiorcami Waszych działań mogą być również mieszkańcy Mielca zainteresowani ofertą specjalistycznej pomocy w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Z uwagi na to prosimy o udostępnianie  niniejszej informacji poprzez: umieszczenie na tablicy informacyjnej/zamieszczenie na stronie internetowej/przekazywanie w kontaktach bezpośrednich z mieszkańcami. 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Humanizacja zwierząt domowych: to moda czy norma?

Wiadomości Mielec

Dni Wampierzowa w tym roku intensywnie Powitały Lato [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

PZL Mielec nadal sponsorem Klubu FKS Stal Mielec S.A.

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa