W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie

Promocja doktorska Marka Paducha [FOTO]

1 marca 2018 roku Uniwersytet Rzeszowski świętował promocje doktorskie i habilitacyjne. Jest to coroczne święto Uniwersytetu podczas którego odbywa się uroczysta prezentacja doktorów i doktorów habilitowanych w obecności JM Rektora i Senatu Uniwersytetu.

Nowo wypromowani naukowcy ślubują wierność i rozwój nauki wypowiadając łacińskie słowa: „Spondeo ac polliceor” (tł.:„Przysięgam i obiecuję”).
W tym roku ślubowania akademickiego dokonało 3 doktorów habilitowanych oraz 34 doktorów z sześciu wydziałów Uniwersytetu Rzeszowskiego.

W gronie nowych naukowców z Wydziału Filologicznego znalazł się nauczyciel Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu, Marek Paduch, który uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych w dyscyplinie językoznawstwo, specjalność filologia angielska – z wyróżnieniem.
Doktor Marek Paduch obronił rozprawę doktorską napisaną w języku angielskim pt. ‘’Ethnosemantics of the Concept of Happiness in American English and Polish’’ (tł. „Etnosemantyka pojęcia szczęścia w amerykańskiej odmianie języka angielskiego i w języku polskim”.

Promotorem rozprawy była prof. dr hab. Elżbieta Mańczak-Wolhfeld (Uniwersytet Jagielloński), zaś recenzentami – prof. dr hab. Kazimierz Ożóg (Uniwersytet Rzeszowski) oraz dr hab. Alicja Witalisz (Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie).
Uniwersytecką uroczystość uświetnił występ Chóru Wydziału Muzyki UR, który wykonał dwa utwory – Gaude Mater Polonia i Gaudeamus igitur.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Zachowaj Trzeźwy Umysł – konkurs uczniów [FOTO]

Wiadomości Mielec

Gala Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego [FOTO]

Wiadomości Mielec

Firmę BURY odwiedził Prezydent Miasta Mielca [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa