W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Sport

Promocja Mielca przez sport

W bieżącym tygodniu Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski podpisał umowy na promocję miasta Mielca przez sport z trzema prezesami mieleckich klubów sportowych, które posiadają zespoły występujące w rozgrywkach ligowych na szczeblu centralnym.

Podpisy na dokumentach wraz z Prezydentem złożyli: Jacek Klimek – prezes FKS Stal Mielec S.A., Paweł Warzecha – wiceprezes Stowarzyszenia Piłki Siatkowej Stal Mielec oraz Roman Kowalik – prezes SPR Stal Mielec S.A.

Dzięki tym umowom obowiązującym do końca 2022 roku miasto Mielec zapewniło sobie promocję w różnych formach przez ekstraklasowych piłkarzy PGE FKS Stali Mielec, piłkarzy ręcznych Handball Stali Mielec występujących w PGNiG Superlidze mężczyzn oraz siatkarki ITA TOOLS Stali Mielec, grające obecnie w I lidze kobiet.

Umowy promocyjne, to już trzecia zatwierdzona na rok 2022 forma wsparcia dla mieleckiego sportu realizowana przez samorząd miasta Mielca. Pierwszą były umowy stypendialne  na łączną kwotę 2 miliony 839 tys. zł. podpisane w dniu 18 stycznia przez Prezydenta Jacka Wiśniewskiego z przedstawicielami 12 mieleckich klubów sportowych.

Drugim wsparciem były zatwierdzone na początku lutego dotacje celowe na poprawę warunków uprawiania sportu dla 9 klubów, natomiast  kolejnym, po wspomnianych na wstępie umowach promocyjnych, będą środki finansowe na szkolenie dzieci i młodzieży, które zostaną przekazane w ciągu najbliższych tygodni do ponad 30 klubów i stowarzyszeń.

W sumie łączna kwota wsparcia dla mieleckiego sportu w roku 2022 zamknie się kwotą około 5 milionów 190 tys. zł.

Głównymi beneficjentami tej kwoty są wspomniane na wstępie trzy kluby – piłki nożnej, piłki ręcznej i siatkówki kobiet, którym łącznie (na stypendia, na promocję i na dotacje celowe) w roku 2022 zostaną przekazane następujące kwoty:

-FKS Stal Mielec S.A. – 1 mln 640 tys. zł.

-Handball Stal Mielec S.A. – 1 mln 654 tys. zł.

-SPS Stal Mielec – 544 tys. zł.

Oprócz tego na szkolenie młodzieży Stowarzyszenie FKS Stal Mielec (piłka nożna) otrzyma – 188 tys. zł, SPR Stal Mielec (piłka ręczna) – 100 tys. zł., a SPS Stal Mielec (siatkówka kobiet) – 115 tys. zł.

Warto zaznaczyć, że ponad 5-milionowe finansowanie sportu (rocznie) przez miejski samorząd, mimo bardzo zróżnicowanej w ostatnich latach kondycji budżetu Mielca, utrzymywanie jest w naszym mieście już od 7 lat.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa