W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje Kultura i nauka Materiały video

Promocja płyty Bieszczadula z tekstami Andrzeja Ciacha [FOTO, VIDEO]

W niedzielę, 27 czerwca, przed budynkiem Miejski Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie z poezją i muzyką rodem z Bieszczadów. Sprawcą zamieszania był Andrzej Ciach, poeta i tekściarz, który wydał nową płytę z piosenkami, do których napisał słowa.

Tytuł płyty „Bieszczadula” zdradza wielki sentyment poety do bieszczadzkich klimatów. Andrzej Ciach podzielił się z publicznością nie tylko wierszami, które sam czytał, ale i opowieściami o tym, w jakich okoliczności powstały. Okazuje się, że wiele tekstów do płyty „Bieszczadula” rodziło się przez lata, w powiązaniu z wieloma ludźmi i w wielu miejscach Polski i Europy.

Artysta podziękował serdecznie wszystkim tym, którzy przyczynili się do wydania płyty w ciągu zaledwie kilku tygodni. Jedną z takich osób był Marek Paprocki, który wystąpił podczas promocji płyty, dopełniając nastrój wywołany wierszami Andrzeja Ciacha. Marek Paprocki, wtórując sobie na gitarze, zaśpiewał kilka utworów znanych miłośnikom bieszczadzkich szlaków.

Spotkanie poprowadziła zastępczyni dyrektora SCK ds. MBP, Jolanta Strycharz.

YouTube player

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Podziękowania dla mieleckich policjantów

Wiadomości Mielec

Przemysław Pawłowski zagra na Rynku Starego Miasta

Wiadomości Mielec

Seniorzy w Portugali na programie miast partnerskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa