W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Kultura i nauka Materiały video Wywiady

Promocja tomiku poezji Małgorzaty Mikiny – „Czarna puma” [FOTO, VIDEO]

10 listopada 2019 roku Mielecka Grupa Literacka „Słowo” TMZM powróciła  do nowo oddanej Miejskiej Biblioteki Publicznej na promocje tomiku poezji Małgorzaty Mikiny „Czarna Puma”. To już drugi tomik poezji Autorki w niedługim odstępie czasu. Gości przywitała Dyrektor Biblioteki Jolanta Strycharz.  

Spotkanie śpiewająco rozpoczęła Małgorzata Pazdro utworami „Ogień rozpalę-żyć nie przestanę” i ” Nie oddam moich wspomnień„.   W imieniu Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej wszystkich uczestników spotkania  przywitał jego Prezes Janusz Chojecki.

Podziękował on Pani Dyrektor Jolancie Strycharz za trudną do przecenienia pomoc organizacyjną w przygotowanie tego spotkania, które było pierwszą imprezą literacką w nowoczesnym budynku nowej Biblioteki. Prezes Chojecki szczególnie ciepło przywitał Autorkę i jej Rodzinę, a także bardzo liczne grono sympatyków poezji, którzy przybyli na spotkanie pomimo bardzo niesprzyjających warunków pogodowych w niedzielne popołudnie.

W spotkaniu udział wzięli znakomici goście, a wśród nich poseł na Sejm RP Pani Krystyna Skowrońska, Przewodniczący Rady Powiatu Mieleckiego Pan Marek Paprocki oraz Radny Rady Powiatu Mieleckiego Pan Józef Smaczny, Wiceprezes Zarządu MUTW Pani Grażyna Bieniek. Następnie głos zabrała Prezes Grupy Literackiej „Słowo”  Pani Aleksandra Piguła, która w formie wywiadu przeprowadziła rozmowę z bohaterką wieczoru Małgorzatą Mikiną. Rozmowa ta pozwoliła bliżej poznać autorkę.

Wybrane wiersze z tomiku czytały Anna Dusza (bardzo udany recytatorski debiut) i, jak zawsze wspaniała i czarująca Elżbieta Witek. Po prezentacji wierszy po raz kolejny wystąpiła Małgorzata Pazdro śpiewając premierowo swoją autorską piosenkę „Zaufaj mi” , zaś prawdziwą muzyczną wisienką na torcie okazał się występ uczennicy Małgorzaty Pazdro Yessici Motyl utalentowanej mieleckiej wokalistki, laureatki wielu konkursów wokalnym, w tym także ogólnopolskich. Tym razem po mistrzowsku zaśpiewała przebój Patrycji Markowskiej „Świat się pomylił„. Spotkanie zakończono wspólnym pamiątkowym zdjęciem oraz podpisywaniem autografów.

Uczestnicy spotkania podczas poczęstunku bardzo ciepło wyrażali się zarówno o poezji Autorki  tomiku, jak też o starannie przygotowanym i wciągającym scenariuszu spotkania.

Pani poseł Krystyna Skowrońska tak skomentowała poezję Małgorzaty Mikiny i jej niedzielną promocję: „ Chciałam bardzo serdecznie podziękować za wrażliwość za takie wspaniałe uczucia za ten dzisiejszy wieczór. Ja się kiedyś umówiłam, nikt nie wiedział, że to wypadnie na dzień przed Świętem Niepodległości, ale proszę wierzyć tam, gdzie nie byłam, nic nie straciłam, tam będzie ponownie wieczór. A dla państwa i dla autorki i dla rodziny jest rzeczą ważną a ta wrażliwość, którą się pani z nami podzieliła, jest piękna.”

Relację przygotowała Aleksandra Piguła

Mielec, 11.11.2019

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa