W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Kultura i nauka

Propozycje Samorządowego Centrum Kultury w marcu

Jak co miesiąc publikujemy propozycje kulturalne jakie przygotowało Samorządowe Centrum Kultury na miesiąc marzec.

1 marca 

Wieczór z tańcem współczesnym w wykonaniu Teatru Tańca „AleToNic” – 1 marca, godz. 16, sala widowiskowa Domu Kultury SCK. 

Bilety w cenie 12 zł do nabycia w kasie kina „Galaktyka” (dni robocze od godziny 12, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna).

* * *

Wieczór z tańcem współczesnym „Powroty” to nasza najnowsza propozycja dla mieleckiej publiczności. W spektaklu wystąpi Teatr Tańca „AleToNic”, który od lat w Domu Kultury Samorządowego Centrum Kultury prowadzi Izabela Serwan. I choć spektakl nosi tytuł „Powroty” będzie to rodzaj pożegnania najstarszej grupy Teatru Tańca, ponieważ blisko 70 procent grupy w tym roku zdaje maturę i rozstaje się z występami przed mielecką publicznością. Izabela Serwan podkreśla, że z niektórymi tancerkami pracowała nawet 10-11 lat i że były one filarem zespołu, z którym „AleToNic” występował na wielu scenach w Polsce i za granicą, niejednokrotnie zdobywając prestiżowe nagrody i wyróżnienia. 

Koncert „Powroty” będzie złożony z najbardziej udanych prezentacji Teatru Tańca, chociaż nie zabraknie też kilku nowych akcentów repertuarowych. 

5 marca

Powiatowe eliminacje wstępne XXX Podkarpackiego Festiwalu Piosenki „ŚPIEWAJ RAZEM Z NAMI” – 5 marca, godz. 10, sala nr 1 DK SCK. 

Wstęp wolny.

* * *

Zachęcamy do udziału w prestiżowym konkursie wokalnym ,,Śpiewaj razem z nami”, którego 30 edycja właśnie przed nami. Finał odbędzie się w Przemyślu.

6 marca

Koncert Baranovski – 6 marca, godz. 20, sala widowiskowa Domu Kultury SCK.

Bilety na www.studiowizualne.com

* * *

Za projektem BARANOVSKI stoi Wojtek Baranowski, którego publiczność może pamiętać z udziału w programie The Voice Of Poland lub z koncertów grupy XXANAXX, gdzie występował jako klawiszowiec i gitarzysta zespołu. Na początku 2018 roku przyszedł jednak czas, aby ten młody wokalista, i kompozytor na nowo zaczął pisać swoją własną, autorską historię. Już w debiutanckim sezonie dwukrotnie udało mu się wejść do top 20 najczęściej granych piosenek w radiu w Polsce. W 2019 rok BARANOVSKI wszedł z kolejnym singlem zapowiadającym jego debiutancką płytę. Kolejny bardzo udany sezon wypełniły liczne koncerty w całej Polsce, w tym występy na Olsztyn Green Festivalu, Fest Festivalu w Chorzowie i warszawskim festiwalu „Co Jest Grane”

Jeszcze większy sukces odniósł opublikowany późnym latem 2019 singiel „Czułe miejsce”, który stał się jednym z największych hitów roku, podbijając szczyt oficjalnej listy najczęściej granych piosenek w radiu w Polsce, a na YT notując efektowny wynik ponad 7 milionów wyświetleń. 25 października swoją premierę miała oczekiwana debiutancka płyta BARANOVSKIEGO zatytułowana „Zbiór”, której entuzjastyczne przyjęcie potwierdza, że przed artystą wkrótce kolejne duże sukcesy. 

Organizatorami koncertu są Studio Wizualne Damian Gąsiewski, Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu oraz Miasto Mielec.


7-8 marca

Miejska Strefa Kobiet:

7 marca (sobota), godz. 14 – 18, Miejska Biblioteka Publiczna SCK, (hol, sala audiowizualna): „Dopasowane” – warsztaty stylizacji ubioru z Kubą Smoleniem; „Jak być szczęśliwą kobietą”– warsztaty z Iloną Bajorek; METAMORFOZY – spotkanie z wizażystkami z Mary Kay; „Tańcz” – zumba z Fitness Club Calypso; „Brońmy się przed napastnikiem” – wykład policjanta KP Policji w Mielcu, instruktora Krav Maga; „Dieta cud” –konsultacje specjalistów Centrum Dietetycznego „Projekt Zdrowie”; „Jej obraz” – malarskie wizje kobiet w wykonaniu plastyków  z „Art.Goya” – Magdaleny Smolis i Aleksandry Sokół; „Trochę inny konkurs makijażu”.

Z okazji Dnia Kobiet Prezydent Miasta Mielca oraz Miejska Biblioteka Publiczna Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu zapraszają przede wszystkim Panie do „MIELECKIEJ STREFY KOBIET 2020”, w której przez dwa dni (7-8 marca) mielczanki znajdą wiele ciekawych propozycji.

8 marca (niedziela), godz. 16, Galeria Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK – wernisaż wystawy zbiorowej twórców „ZWYKŁA/NIEZWYKŁA KOBIETA”.

8 marca, godz. 18, sala audiowizualna MBP SCK – spotkanie autorskie z poetką, publicystką i pisarką Krystyną Gucewicz i dziennikarką i lektorką Krystyną Czubówną. 

Wstęp wolny.

* * *


8 marca 

Koncert z udziałem Stowarzyszenia Seniorów Zespołu Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy” – „Folkowy Dzień Kobiet”, 8 marca, godz. 13, sala widowiskowa Domu Kultury SCK.

Bilety w cenie 12 zł do nabycia w kasie kina „Galaktyka” (dni robocze od godziny 12, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna).

* * *

Koncert z okazji Dnia Kobiet ma już swoją długą tradycję. Także w tym roku mamy zaszczyt zaprosić na „Folkowy Dzień Kobiet”, który przygotowaliśmy we współpracy ze Stowarzyszeniem Seniorów Zespołu Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy”. Serdecznie zapraszamy!


18 marca

Spektakl „Nasze miasto” Teatru „Kurtyna” Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy – 18 marca, godz. 18.00, sala widowiskowa DK SCK.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie kina „Galaktyka” (dni robocze od godziny 12, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna).

* * *

Aktorzy dębickiego Teatru „Kurtyna” zaprezentują w Mielcu sztukę „Nasze miasto” Thorntona Wildera. Akcja sztuki toczy się w małym amerykańskim miasteczku, gdzie wszyscy się znają i żyją według od lat ustalonego rytmu. Trudno stąd wyjechać, a nawet jeśli ktoś opuści miasteczko, aby się uczyć w większym mieście, wraca do Grover’s Corner. Ludzie wymieniają opinie, dzielą się plotkami, pracują, nieraz wyjeżdżają pociągiem do Bostonu, aby odwiedzić krewnych, kupić  bardziej luksusowe towary. Dwoje młodych ludzi mieszkających w sąsiedztwie pobiera się i wydaje się, że będą wieść życie podobne do pozostałych rodzin. Okazuje się, że nie wszystko jest takie, jak by się wydawało.

20 marca

Wernisaż wystawy poplenerowej XIX Międzynarodowego Pleneru Malarsko-Rzeźbiarskiego „Kolbuszowa 2019”,  Międzynarodowego Pleneru Malarsko-Rzeźbiarskiego „Frydman 2019”  i XXII Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Łańcut 2019” – 20 marca, godz. 18, Galeria ESCEK Domu Kultury SCK.

Wystawa czynna będzie od 20 marca do 26 kwietnia.

Wstęp wolny.

* * *

Wystawa będzie prezentacją prac z trzech międzynarodowych plenerów: w Łańcucie, Frydmanie i Kolbuszowej.

Międzynarodowy Plener Malarsko-Rzeźbiarski „Łańcut 2019” odbył się na przełomie maja i czerwca do 12-06- 2019 r. uczestniczyło w nim 11. artystów, miejscem pleneru była Dylągówka (Boska Dolina). Była to już 22. edycja pleneru.

Międzynarodowy Plener Malarsko- Rzeźbiarski „Frydman 2019” miał miejsce we Frydmanie od 15 do 28 września 2019 r., uczestniczyło w nim 14 artystów i była to 4. edycja pleneru. Na wystawie będą też prezentowane prace po plenerze, który po raz 19 odbył się w zeszłym roku w Kolbuszowej.

24 marca

Kwalifikacje wstępne 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego – 24 marca, godz. 10, sala nr 1 Domu Kultury SCK. 

* * *

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego jest Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie, które współpracuje z ośrodkami kultury w całej Polsce. Konkurs odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

25 marca 

Sztuka „Ożenek” Mikołaja Gogola w wykonaniu aktorów Teatru Rozmaitości Domu Kultury SCK im. Stefana Ostrowskiego – 25 marca, godz. 18, sala widowiskowa Domu Kultury SCK. 

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie kina „Galaktyka” (dni robocze od godziny 12, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna).

* * *

Teatr ROZMAITOŚCI zaprasza na przedstawienie sztuki Mikołaja Gogola „Ożenek”. Ta pierwsza rosyjska komedia obyczajowa jest jedną z najczęściej wystawianych sztuk teatralnych w Europie. W mieleckim przedstawieniu, które wyreżyserowała Jadwiga Klaus, zagrają doświadczeni aktorzy Teatru ROZMAITOŚCI, których widzieliśmy w przedstawieniach: „Wesela”, „Ciotka”, „Gdzie diabeł nie może”, „Dziewczyny z pomysłem”, „Damy i huzary”. 

29 marca 

Koncert „Rzeszowiacy z przyjaciółmi budzą wiosnę” z udziałem ZPiT „Rzeszowiacy” oraz Zespołu Tańca Ludowego UMCS Lublin – 29 marca, godz. 16, sala widowiskowa Domu Kultury SCK. 

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie kina „Galaktyka” (dni robocze od godziny 12, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna).

* * *

Budzenie wiosny nie wydaje się w tym roku specjalną koniecznością, ale tradycja zobowiązuje, a Zespół Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy” jest wszak od tradycji specjalistą. Do budzenia wiosny „Rzeszowiacy” od kilku lat zapraszają przyjaciół, którymi w tym roku jest Zespół Tańca Ludowego UMCS Lublin. Zapraszamy serdecznie!

Wystawy

Muzeum Historii Regionalnej „Pałacyk Oborskich”

Wystawa „Francja elegancja. Moda w czasie belle epoque”.

Muzeum Historii Fotografii „Jadernówka”

Wystawa: „Mielec 1939-1945″. Ekspozycja od lutego do kwietnia.


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

„Na językach” – Konkursu Piosenki Obcojęzycznej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Śladami leśnej kolejki – wernisaż

Wiadomości Mielec

Mielczanki w Konkursie Historycznym „Polska-Węgry – Historia Przyjaźni”

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa