W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Historia Informacje Kultura i nauka WYRÓŻNIONE (dodatkowa)

Prywatyzacja PZL Mielec miała miejsce 15 lat temu

Prywatyzacja dawnej Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego wraz z inwestycjami miała wartość 170 mln dolarów. Produkcja zmieniła się na znacznie nowocześniejszą, prace modernizacyjne podniosły wartość PZL Mielec aż siedmiokrotnie.

Fabryka w Mielcu produkuje kabiny, pylony i stożki, które następnie trafiają do koncernu Sikorsky w USA, gdzie współtworzą słynne śmigłowce Black Hawk. Do obecnej chwili zakłady wyprodukowały i dostarczyły 83 t śmigłowce w wersji S-70i oraz S-70M dla dziesięciu klientów międzynarodowych.

W przeciągu kilkunastu lat staliśmy się największym eksporterem branży obronnej w Polsce, firmą na najwyższym światowym poziomie w zakresie produkcji i zarządzania. Od prywatyzacji odnotowaliśmy znaczący wzrost i rozwój – przekazał Janusz Zakręcki, prezes Naczelny PZL Mielec.

Ponadto produkowane i serwisowane w Mielcu samoloty M28 05 zdobywają ciągle nowych klientów.

Samolot ten został zmodernizowany w wersji SOMA, a firma zaprezentowała ją publicznie w Warszawie głównie dla misji wojsk specjalnych na całym świecie.

PZL Mielec obecnie zatrudnia 1550 pracowników, a kolejne 5 tysięcy pracuje w firmach wchodzących w skład polskiego łańcucha dostaw Polskich Zakładów Lotniczych. W Podkarpackiej Dolinie Lotniczej wiele z nich funkcjonuje, jednak PZL Mielec jest najważniejszą częścią.

Zakłady dla Sikorsky i Lockheed Martin w dziedzinie rozwoju stały się centrum doskonalenia oraz innowacji, projektowania oraz produkcji zaawansowanych struktur lotniczych, w tym tworzenia struktur kompozytowych.

Powstało między innymi Centrum Badań i Prób w Locie Statków Powietrznych, zmodernizowano także lakiernię i anodownię oraz nowoczesne Centrum Kompozytowe.

Od tego roku PZL Mielec jest częścią globalnego programu F-16 produkując komponenty i zespoły do najnowszej generacji F-16 Block 70/72.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Ekspertki z Urzędu Skarbowego w Mielcu spotkały się z seniorami Dziennego Domu „Senior – Wigor” w Przykopie

Wiadomości Mielec

Potrzebna pomoc dla Dawidka z Woli Mieleckiej potrąconego przez samochód

Wiadomości Mielec

Pijany jechał ciągnikiem w Tuszowie Narodowym

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa