W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Materiały video

Przebieg prac nad wdrożeniem komunikacji zbiorowej na terenie powiatu [VIDEO]

Tak zwana „ustawa pekaesowa” doczekała się kolejnej -11. już modyfikacji. Ostatnie zmiany wprowadzone zostały w marcu bieżącego roku. Wpływ nowych regulacji na organizację transportu zbiorowego na terenie powiatu mieleckiego przedstawiał podczas ostatniego Konwentu Wójtów Marcin Gromadzki z firmy Public Transport Consulting, będący konsultantem tej ustawy.

Jak powiedział podczas spotkania z gospodarzami gmin Powiatu Mieleckiego, system komunikacji zborowej w powiecie mieleckim był bliski ukończenia już trzy lata temu, jednak nie został ostatecznie wdrożony.)
Jak zauważają również inni eksperci z dziedziny transportu zbiorowego (zobacz załącznik), może okazać się, że obecny projekt poddany zostanie kolejnym modyfikacjom.

Wiele zastrzeżeń wnoszą do niego jednostki samorządowe, które już zorganizowały na swoim terenie transport międzygminny, jak również te, które są jeszcze w fazie projektowania własnej sieci połączeń.
Ostateczne decyzje co do zorganizowania transportu zbiorowego na terenie Powiatu Mieleckiego w ramach porozumienia międzygminnego jeszcze nie zapadły.

Ich podjęcie będzie możliwe po tym, jak opublikowane zostaną rozporządzenia wykonawcze właściwych resortów, dotyczące kwestii związanych z organizacją transportu zbiorowego.

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa