W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Przedpołudnie z poezją w DPS Mielec [FOTO]

18 kwietnia 2017 roku w Domu Pomocy Społecznej w Mielcu  przy ulicy Wyszyńskiego odbyło się spotkanie z  poezją Aleksandry Piguły, Jana Stępnia,  Jana Robaka – członkami Mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo” przy TMZM im. Władysława Szafera w Mielcu.

Wiersze recytowali sami poeci oraz przybyła specjalnie na to spotkanie Maria Orłowska. W spotkaniu wzięli udział dyrektor DPS-u Renata Lazur, animator kultury w DPS Dorota Kapinos , Prezes TMZM im. Władysława Szafera w Mielcu Janusz Chojecki , dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu Jolanta Strycharz oraz mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej.

Spotkanie rozpoczęła dyrektor DPS-u Renata Lazur , która powitała przybyłych  poetów oraz mieszkańców DPS-u. W swoim krótkim wystąpieniu dyrektor DPS wspomniała jak ważne jest ,aby seniorzy i osoby zmagający się z wieloma dolegliwościami mili dostęp do żywego słowa jakim jest literatura, poezja i teatr. Później zagościła poezja. Aleksandra Piguła przedstawiła kilka wierszy z tomików „Kropla”, „Dłonie”, „Skrzydła” „Karuzela”, Jan Stępień zapoznał słuchaczy z wierszami z ostatnio wydanego tomiku „Miejsca na przystankach czasu”.

Wiersze Jana Robaka recytowała Maria Orłowska. Po części oficjalnej była okazja do luźnej rozmowy , w której poeci przybyli na spotkanie opowiadali o sposobie pisania i okolicznościach  powstawania wierszy. Maria Orłowska przeczytała prawie wszystkie  wiersze Aleksandry Piguły z tomiku „Strofy na…”. Ku ogromnemu zaskoczeniu zostały one bardzo ciepło przyjęte przez słuchaczy.

Dyrektor MBP SCK w Mielcu Jolanta Strycharz podarowała mieszkańcom DPS-u tomiki poezji członków Mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo” przy TMZM  m.in. autorstwa Mieczysława Działowskiego, Jana Pyciora, Jana Stępnia a prezes TMZM  Janusz Chojecki na ręce Doroty Kapinos  wręczył „Księgę Jubileuszową 50-lecia Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu ( 1964-2014)”.

Aleksandra Piguła p.o. prezesa  Mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo” przy TMZM  podarowała dla mieszkańców swoje tomiki wyrażając nadzieję, że nie jest to ostatnie spotkanie poetyckie w tutejszej placówce.  Uczestniczący w spotkaniu poeci  podkreślili jak ważna jest , aby  każdy twórca odnalazł swoich czytelników, bo tylko wtedy poezja będzie żywa i będzie sprawiała, że nasze życie będzie piękniejsze i pełne blasku.                   

W   imieniu mieszkańców  Jan Rogóż – przewodniczący Rady Mieszkańców, podziękował  za wspólne przeżywanie poezji, zaś w imieniu dyrektor DPS-u Renaty Lazur Dorota Kapinos wręczyła pamiątkowe długopisy z życzeniami, aby  poetów nie opuszczało natchnienie.

Wspólnie spędzone chwile uwiecznił na swoich fotografiach mielecki fotoreporter i członek zarządu TMZM im. Wł. Szafera w Mielcu Roman Trojnacki.

Aleksandra Piguła

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa