W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

Przedszkole Miejskie nr 8 „Artystyczna Ósemeczka” obchodziło światowy Dzień Wody z PAH [FOTO]

Co roku, 22 marca na świecie obchodzony jest Dzień Wody. Celebruje go także i Przedszkole Miejskie Nr 8 W Mielcu podnosząc świadomość dzieci nt. oszczędzania zasobów wodnych.

W bieżącym roku szkolnym nasze Przedszkole dołączyło do akcji zorganizowanej przez Polską Akcję Humanitarną celem której było zaangażowanie jak największej liczby osób i szerzenie świadomości o tym, że:

  • dostęp do czystej wody to prawo człowieka,
  • wiele milionów ludzi nie ma dostęp do bezpiecznej wody pitnej,
  • jesteśmy za to współodpowiedzialni/e,
  • oszczędzanie wody to za mało.

W   Światowym Dniu Wody dzieci odkrywały tajemnice wody i jej znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin. Zajęcia edukacyjne połączone były ze świetną zabawą. Dzieci poznały wędrówkę kropel wody i dowiedziały się skąd się bierze deszcz. W czasie zabaw badawczych poznały właściwości wody- dowiedziały się co pływa, a co tonie oraz jakie substancje rozpuszczają się w wodzie. 

Dzieci rozwiązywały zagadki , rozpoznawały odgłosy deszczu , strumyka, burzy , morza…, zamieniły się w krople wody i płynąca rzekę. 

Szczególny nacisk został położony na wyrabianie u dzieci nawyku oszczędnego korzystania 

z wody podczas mycia rąk i ząbków i to nie tylko w przedszkolu, ale także w domu. 

Po tym ciekawym i pełnym wrażeń dniu dzieci wiedzą, jak ważną rolę odgrywa woda na Ziemi i w jaki sposób należy ją oszczędzać i oby tą wiedzę wdrażały w codziennym życiu jako dzieci i dorosłe osoby, bo przecież nam wszystkim zależy,  aby na naszej pięknej planecie było życie. 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Nowy punkt Pakersi przy ul. Chopina 2 w Mielcu

Wiadomości Mielec

100-lecie urodzin mieszkanki Gminy Radomyśl Wielki

Wiadomości Mielec

Niedługo Leśny MiniRajd Rowerowy

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa