W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Materiały video

Przedszkole nr 8 w Mielcu ma już 40 lat [FOTO, VIDEO]

Już oficjalnie, Przedszkole Miejskie nr 8 w Mielcu nosić będzie imię „Artystyczna Ósemeczka”. Uroczystość nadania imienia połączona była z jubileuszem 40-lecia istnienia przedszkola.

W wielkim świętowaniu udział wzięły między innymi przedszkolaki, nauczyciele, pracownicy, absolwenci przedszkola oraz przedstawiciele władz samorządowych –  Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski wraz z Zastępcą Adrianą Miłoś.

– 40 lat, to bardzo dużo. Trudno jest być obojętnym wobec mijającego czasu i miejsca, gdzie wielu z nas zostawiło cząstkę swojego życia – mówi Dyrektor Przedszkola „Artystyczna Ósemeczka” Barbara Smajdor. – Z perspektywy czasu widać, że powstanie przedszkola w 1979 roku było konieczne, ważne i potrzebne i tak jest do dzisiaj. Przedszkole cały czas tętni życiem, śmiechem i gwarem dzieci – dodaje.

Część artystyczna zaprezentowana przez dzieci udowodniła zasadność nadania właśnie takiego imienia. Podczas zabawy nie brakowało wspólnych tańców i śpiewów. Na dzieci czekał także tort i mała niespodzianka w postaci balonów.

– Chciałbym serdecznie pogratulować dzieciom, jak i osobom zaangażowanym w przygotowanie tak wspaniałej uroczystości. Wiem, ile to kosztuje pracy. To wyjątkowy dzień i cieszę się, że mogę w nim uczestniczyć – mówi Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski, który na zakończenie wydarzenia, został poproszony o odsłonięcie uroczystej tablicy, uświetniającej dzisiejszą uroczystość.

Edward Tabor

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości