W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Przejazd kolejowy na trasie Mielec – Ropczyce zamknięty [FOTO]

W Tuszymie Dąbiu w związku z rewitalizacją linii 25 Dębica – Mielec został zamknięty przejazd kolejowy. Jego tymczasowe otwarcie nastąpi za kilka dni.

Jest również szansa na to, że już w grudniu uruchomiona zostanie trasa kolejowa na odcinku Dębica – Mielec. Prace na tym odcinku przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem, a to daje szansę, że zapowiedzi Polskich Linii Kolejowych o wznowieniu ruchu pasażerskiego na tej linii w grudniu tego roku, są jak najbardziej realne. W ramach projektu całkowicie przebudowana zostanie linia kolejowa na odcinku od Mielca do Dębicy, czyli na prawie 32 kilometrach.

Zrealizowano już wymianę torów między Mielcem a Kochanówką. Wyremontowanych zostało kilkanaście skrzyżowań kolejowo-drogowych. Trwa budowa peronów w Wojsławiu i Tuszymie

Na tej trasie przebudowane zostaną perony na 9 stacjach i przystankach: Mielec, Rzochów, Wojsław, Pustków, Rzemień, Przecław, Tuszyma Dąbie, Kochanówka, Pustynia.

Zwiększy się tez prędkość pociągów pasażerskich do 120 km/h, a towarowych do 70 km/h.

Prace remontowe obejmą w sumie 40 przejazdów kolejowych. Obecnie prowadzone są prace na trzech w powiecie mieleckim: w Dębiu, Tuszymie i Rzemieniu.

W sumie inwestycja realizowana dzięki dofinansowaniu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020 będzie warta prawie 250 mln złotych. Inwestorem jest PKP PLK.

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości