W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Materiały video

Przełom w mieleckim szpitalu. Placówka ma swoją Poradnię Kardiologii Dziecięcej [FOTO, VIDEO]

Od lipca przyjmowanie pacjentów rozpoczęła Poradnia Kardiologii Dziecięcej w Szpitalu Specjalistycznym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu. Dzisiaj o godz. 09:00 w sali konferencyjnej placówki odbył się briefing prasowy dotyczący jej otwarcia.

Po niespełna dwóch latach starań udało się otworzyć poradnię. Jest to dla mielczan ogromna zmiana, ponieważ do tej pory w powiecie takiego miejsca nie było. Dzieci musiały udawać się do dalekich ośrodków w Rzeszowie, Krakowie, Warszawie czy Katowicach. Teraz będą mogły leczyć się na miejscu.

Poradnia kardiologiczna dla dzieci w naszym mieście może już leczyć zaburzenia rytmu oraz diagnozować wady serca. Aby badania były dokładniejsze, potrzebny jest sprzęt, którego placówka jeszcze nie posiada. Koszt aparatury wynosi około 450 tysięcy złotych.

Ponadto, będą czynione starania o pozyskanie większej liczby kardiologów, którzy będą przyjmować w poradni w innych godzinach.

W spotkaniu wzięli udział: Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła, Dyrektor Szpitala Jarosław Kolendo, Lekarz Kierujący Oddziałem Dziecięcym Alicja Łazarz-Krejcz i lek. Patrycja Żuraw- specjalista kardiologii dziecięcej, Zastępca Lekarza Kierującego Oddziałem Dziecięcym.

Poniżej harmonogram poradni:

pon. 11:00-13:00

wt. 11:00-13:00

śr. 7:00-9:00

14:00-17:00

czw. 11:00-14:30

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kilkudniowy kurs doskonalący dla Ratowników Medycznych

Wiadomości Mielec

Tragedia na ulicy Legionów

Wiadomości Mielec

Rowerzyści po potrąceniach odwiezieni do szpitala

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa