W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Przetarg na budowę drugiego mostu w Mielcu oficjalnie ogłoszony [VIDEO]

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na budowę drugiego mostu w Mielcu, wraz z drogami dojazdowymi. Uruchomienia procedury w systemie komputerowym dokonał osobiście marszałek Władysław Ortyl.

Inwestycja pn. „Budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 984 od m. Rzędzianowice do ul. Sienkiewicza w Mielcu wraz budową mostu na rzece Wisłoka” została wprowadzona do Wieloletniej Prognozy Finansowej Województwa Podkarpackiego z terminem wykonania do 30.10.2019 r.

Zadanie planowane jest do realizacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 i na ten cel zarezerwowano 80 mln. zł.

 

Program Funkcjonalno-Użytkowy dla przedmiotowej inwestycji został już zakończony, aktualnie Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na realizację w systemie „projektuj i buduj” pierwszej części zadania tj. budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 984 o długości 2,51 km biegnącego od nowobudowanego ronda na DW 983
w m. Rzędzianowice (km ok. 11+050) na południowy wschód wraz z łącznicą długości 0,31 km do skrzyżowania z ulicą Sienkiewicza w Mielcu (wariant 2B PFU).

 

bjjjjj

 

W ramach budowy nowego odcinka drogi przewidywana jest:

–      budowa 4-wlotowego ronda na DW 983

–      budowa nowego mostu przez rzekę Wisłoka o dł. ok. 550 m,

–      budowa 4-wlotowego ronda,skrzyżowania z drogą powiatową nr 1143R w Złotnikach

–      budowa łącznicy pomiędzy nowym odcinkiem drogi a ul. Sienkiewicza o dł. 0,3 km,

–      budowa dwóch 3-wlotowych rond w ramach połączenia projektowanej drogi z ul. Sienkiewicza w Mielcu (była droga wojewódzka Nr 985) oraz z wiaduktem nad ul. Sienkiewicza i linią kolejową nr 25 (w sprawie realizacji pozostałej części zadania tj. budowa wiaduktu nad ul. Sienkiewicza i linią kolejową nr 25 wraz z połączeniem poprzez 4-wlotowe rondo z ulicami Kosmonautów, Lotniskową i Szybowcową w Mielcu oraz budowy drugiej części drogi z Rzędzianowic do Piątkowca, wkrótce podpisany zostanie list intencyjny w podziału wykonania tych inwestycji)

–      budowa oświetlenia na skrzyżowaniach, odpowiedniego odwodnienia drogi oraz kanalizacji deszczowej, zjazdów indywidualnych do działek sąsiadujących

–      zapewnienie ciągłości komunikacji pieszych w obrębie skrzyżowań i wiaduktu,

 

 

Tomasz Leyko

Rzecznik prasowy UMWP

fot. Michał Mielniczuk (UMWP)

video: Sebastian Kieszkowski

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa