W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Informacje Kultura i nauka Materiały video Wywiady

Przewodnicy z Izraela odwiedzili Mielec [FOTO, VIDEO]

We wtorek 3 sierpnia grupa 45 przewodników turystycznych z Izraela odwiedziła Mielec. Zwiedzanie miejsc związanych z historią judaizmu w miastach Polski południowej to projekt, który ma przybliżyć historyczną wiedzę nowym pokoleniom żydów.

W Muzeum Historii Fotografii – „Jadernówce”, odbyło się spotkanie gości ze Stanisławem Wanatowiczem – lokalnym regionalistą specjalizującym się w historii mieleckich Żydów.

Następnie autokar odwiózł wycieczkę do cmentarzy żydowskich, potem grupa udała się pod pomnik upamiętniający tragedię, która wydarzyła się w 1939 roku, kiedy to niemieccy najeźdźcy spalili w synagodze grupę Żydów.

Na końcu udali się na cmentarz komunalny gdzie na grobie Eugeniusz Szyfnera, który uhonorowany jest tytułem „Sprawiedliwy wśród narodów świata” odmówili modlitwy i złożyli kwiaty.

Według uczestników wizyta w Mielcu może przyczynić się do tego, że nasze miasto znajdzie się także na trasie wycieczek edukacyjnych u przewodników izraelskich.

Na trasie wycieczki Żydów znalazły się także m.in. Kraków, Kielce, Oświęcim, Staszów, Dąbrowę Tarnowską, Rabkę, Pińczów i Nowy Targ.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spędź wakacje z wojskiem

Wiadomości Mielec

Tegoroczne święto Policji w Parku Oborskich [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Humanizacja zwierząt domowych: to moda czy norma?

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa