W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Przy ulicy Leopolda Staffa powstaje skwer

Kończy się pierwszy etap urządzania skweru sportowo-rekreacyjnego na dawnym asfaltowym boisku w rejonie przy ulicy Staffa.

W pierwszym etapie tej inwestycji wykonane zostały roboty budowlane polegające na rozbiórce ogrodzenia wokół starego boiska i rozbiórce jego nawierzchni. Przygotowano także teren pod jego nowe zagospodarowanie, które polegać będzie na wykonaniu na jednej części niewielkiego skweru, a na drugiej – wielofunkcyjnego boiska sportowego.

Wykonane zostały nowe warstwy konstrukcyjne pod teren utwardzony oraz przygotowano grunt na urządzenie zieleni. Na części skweru stanęły już nowe ławki z koszami na śmiecie, powstały nowe klomby i chodniki z kostki brukowej. Planowane są kolejne nasadzenia krzewów i drzew.

Po zakończeniu I etapu na początku roku 2021 będzie realizowany II etap tej inwestycji obejmujący powstanie boiska sportowego (wymiary 20X15 m) o nawierzchni z tworzywa sztucznego w postaci płytek modułowych typu Courty 2. Boisko będzie wyposażone w piłkochwyty oraz dwie bramki (2X3 m) wraz z nadstawkami w postaci tablic do koszykówki i słupkami do siatkówki.

Przetarg na II etap będzie ogłoszony w styczniu 2021 z terminem wykonania marzec-kwiecień.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa