W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

Przychodnia Nr 5 ma nową windę [FOTO]

W przyszłym tygodniu winda w Przychodni Nr 5 w Mielcu zostanie oddana do użytku pacjentów. Dziś tj. 5 czerwca odbył się odbiór techniczny inwestycji.

Nowopowstała winda będzie dużym udogodnieniem dla schorowanych, starszych i niepełnosprawnych pacjentów leczących się w ośrodku przy ul. Tańskiego. Szyb ulokowany został w miejscu, gdzie wcześniej znajdowała się już platforma śrubowa w blaszanej obudowie.

Zamontowany przy przychodni dźwig osobowy spełnia nowe wymagania dla gabarytów kabin przystosowanych do przewozu osób na wózkach inwalidzkich. Do jego przestronnego wnętrza prowadzi pomieszczenie wiatrołapu z kontrastowymi drzwiami. To nie tylko ciekawy zabieg estetyczny, ale przede wszystkim – troska o to, by przestrzeń ogólnodostępna dostosowana była do wszystkich pacjentów, a wśród nich osób z dysfunkcjami wzroku.

Wśród innych udogodnień dla niepełnosprawnych pacjentów wymienić można m.in. obszerny plac do manewrowania wózkiem inwalidzkim przed pomieszczeniem wiatrołapu, ulokowaną w tym samym miejscu ławeczkę do odpoczynku czy bliskie sąsiedztwo parkingów dla niepełnosprawnych. Na komfort korzystania z windy z pewnością wpłyną także mechanizmy „easy-open” w znaczny sposób zmniejszające opór otwierania drzwi oraz uchwyty kątowe ułatwiające otwieranie drzwi osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim. Te zamontowane zostaną jeszcze przed oddaniem windy do użytku pacjentów.

Udział w dzisiejszym odbiorze technicznym wzięli przedstawiciele wykonawcy oraz Starostwa Powiatowego w Mielcu z Członkiem Zarządu Powiatu Mieleckiego Maciejem Jemioło oraz Dyrektorem Wydziału Funduszy, Inwestycji i Gospodarki Nieruchomościami Bogdanem Bieńkiem na czele.

Zadanie zostało zrealizowane przez firmę KAZBUT. Jego koszt wyniósł 375 022,47 zł. 

Warto podkreślić, że budowa szybu windowego była kontynuacją prac, jakie władze samorządowe Powiatu Mieleckiego zrealizowały w przychodni przy ul. Tańskiego w 2019 roku. Przy udziale środków z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 wykonano wówczas termomodernizację i przebudowę budynku przychodni wartą przeszło 3,8 miliona złotych. 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa