W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

Przyznano tytuły Sołtysa i Sołectwa Roku [FOTO]

Z wielką przyjemnością informujemy, iż rozstrzygnięto plebiscyt „Mistrzowie Agro”, organizowanego na terenie województwa podkarpackiego przez regionalny dziennik „Nowiny.”

W plebiscycie tym zostały przyznane tytuły: Rolnik Roku, Gospodyni Roku, Koło Gospodyń Wiejskich Roku oraz Gospodarstwo Agroturystyczne Roku. Mieszkańcy Podkarpacia wybrali także Sołtysa Roku i Sołectwo Roku. 

Tytuł Sołtysa Roku powiatu mieleckiego otrzymał Krzysztof Jachyra, sołtys wsi Chorzelów.

Sołectwem Roku województwa podkarpackiego i powiatu mieleckiego została wieś Chorzelów.

Oficjalne wręczenie tytułów odbyło się na  uroczystej gali w czasie trwania XIV Jesiennej Giełdy Ogrodniczej w Boguchwale.  Na zwycięzców czekały prestiżowe tytuły, medale,  statuetki oraz cenne nagrody. 

Otrzymane nagrody cieszą i motywują –„ Niezwykle miłe te nagrody, gdyż Chorzelów jako miejscowość została wysławiona na terenie nas, na razie województwa [..] Jest to nie tylko nobilitacja, ale przede wszystkim jest to mobilizacja do działania, do jeszcze lepszego spojrzenia na sprawy, które są do zrealizowania na terenie sołectwa. Należy też patrzeć w kategorii gminy, gdyż każde sołectwo powiązane jest z gminą. ” – powiedział Krzysztof Jachyra, sołtys wsi Chorzelów.  

Przyznane nagrody pieniężne, jak podkreśla sołtys wsi zostaną przeznaczone na potrzeby sołectwa Chorzelów, między innymi na zakup materiałów budowlanych oraz dofinansowanie drobnych inwestycji. 

Zwycięzcy awansują do ogólnopolskiego finału, w którym będą walczyć o zwycięstwo w Polsce. Zapraszamy do głosowania na sołectwo Chorzelów. Więcej informacji pod linkiem: 

https://polskatimes.pl/p/kandydaci/mistrzowie-agro-2019%2C1006191/

Serdeczne gratulacje dla sołtysa, sołectwa i wszystkich mieszkańców Chorzelowa.


Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa