W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Informacje Materiały video

Ptaki świata w mieleckim SCK [FOTO, VIDEO]

 Przez trzy dni zwiedzający mogą zobaczyć ok. 150 ptaków z całego świata. Wystawa rozpoczęła się w piątek 11 listopada i trwa do niedzieli 13 listopada.

Otwarciu towarzyszył konkurs kanarków i ptaków egzotycznych, w którym nagrody i puchary wręczył wójt gminy Mielec Józef Piątek.

– Wystawa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem – zwiedzający przyjeżdżali m.in. z Dębicy czy Dąbrowy Tarnowskiej. – powiedział Mieczysław Galas, prezes mieleckiego oddziału Małopolskiego Stowarzyszenia Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych.

– Jeżeli chce się rozpocząć przygodę z hodowlą, należy zacząć od małego ptaka, na przykład papużki falistej czy kanarka. W dalszym ciągu należy rozwijać hodowlę, zwiększając ilość i rozmiar ptaków.

Jednocześnie trzeba zdobywać doświadczenie i wiedzę – choćby nawet przez czytanie specjalistycznych książek czy rozmowę ze starszymi hodowcami. – przekazuje Mieczysław Galas, który zajmuje się hodowlą już od ponad 40 lat.

Wystawę można zwiedzić jeszcze w niedzielę 13 listopada w godz. 10.00-17.00 w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu.

Zapraszamy! wcj24.pl

 

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa