W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Sport

Puchar Karpat w boksie olimpijskim w Mielcu

40 walk na turnieju bokserskim w Mielcu. Wśród nich medaliści Mistrzostw Polski

MUKS Iryda Mielec będzie gospodarzem rozgrywek Pucharu Karpat w boksie olimpijskim. To już czwarty turniej bokserski, który będzie się w Mielcu. Na ringu rękawice skrzyżuje ze sobą ok. 80 pięściarzy, a ich poczynaniom przyglądać się będzie m.in. trener Łukasza Różańskiego – Marian Basiak. 

Międzynarodowy Puchar Karpat w boksie odbędzie się w Mielcu

Puchar Karpat w boksie olimpijskim to jedno z najważniejszych wydarzeń w pięściarskim kalendarzu całej południowej Polski. Zawody te mają charakter międzynarodowy i gromadzą pięściarzy nie tylko z kraju nad Wisłą, lecz również ze Słowacji, Ukrainy, Węgier, Rumunii oraz Bułgarii. 

Mielec został wytypowany jako jedno z czterech podkarpackich miast, w którym zorganizowany zostanie turniej. Gospodarzem edycji w naszym mieście – upamiętniającej dokonania pięściarskie stalowowolanina Lucjana Treli – został MUKS Iryda Mielec. 

Na chwilę obecną przewidujemy ok. 40 walk, a rękawice podejmie nawet 20 naszych zawodników. To największy turniej – dodatkowo rangi międzynarodowej – za organizację którego odpowiadamy. Odwiedzi nas także trener obecnego mistrza Polski w boksie zawodowym Łukasza Różańskiego, Trener Marian Basiak. – mówi Paweł Rżany, trener MUKS Iryda Mielec.

Boks powraca do Mielca w wielkim stylu

Międzynarodowy Puchar Karpat odbędzie się w sobotę 19 czerwca o godz. 13:00 w sportowej w Zespole Szkół Technicznych. Poprzednie zawody Iryda Mielec zorganizowała 9 listopada 2019 r. Wówczas gośćmi specjalnymi byli Szymon Bajor oraz Krystiań Blezień – zawodnicy FEN MMA.

Na poprzedni turniej otrzymaliśmy ok. 100 zgłoszeń zawodników. Było to wydarzenie zorganizowane z okazji 10 urodzin naszego klubu. I choć liczyliśmy na maksymalnie kilkanaście starć, to turniej potrwał do później nocy, a hala sportowa wypełniona była kibicami dopingującymi naszych zawodników. Mamy nadzieję powtórzyć ten sukces – twierdzi Jarosław Nieć, prezes MUKS Irydy Mielec.

Zawody będą również transmitowane na żywo z komentatorami boksu olimpijskiego, na facebookowym profilu klubu MUKS Iryda Mielec oraz na Youtube. Czeka nas wiele emocjonujących starć. Boks powrócił do Mielca na dobre, stając się ważnym punktem na mapie dla Podkarpackiego Okręgowego Związku Bokserskiego. 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa