Puchar Solidarności pojechał do Mielca

Drużyna Piłkarskie Nadzieje Mielec trenera Grzegorza Wcisło triumfowała w trzynastym Turnieju Piłki Nożnej Młodzików (ur.2004 i młodsi) o Puchar Solidarności, nad którym Patronat Honorowy objął Jan Domarski, znakomity niegdyś piłkarz Stali Mielec i Stali Rzeszów oraz reprezentacji Polski, który osobiście dopingował młodych zawodników.

Turniej odbył się 24 czerwca na obiektach sportowych ”Orlik” . W zawodach wzięło udział siedem drużyn, które grały systemem każdy z każdym. Sprawnie zorganizowane zawody dostarczyły sporo emocji, a żywiołowy doping licznie zgromadzonych kibiców dodawał ”pieprzu” tej imprezie.

Zwyciężyła drużyna z Mielca lepszą różnicą bramek od Stali Rzeszów. W bezpośrednim spotkaniu tych drużyn padł remis 0:0. Pozostałe pięć meczów wygrali tak Mielczanie jak i Rzeszowianie.
Drużyny otrzymały puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe, a trzy pierwsze zespoły okolicznościowe medale. Królem strzelców, z dziesięcioma golami na koncie został Piotr Draus z AP Piłkarskie Nadzieje Mielec. Najlepszym zawodnikiem był Paweł Mytych z Stali Rzeszów, a najlepszym bramkarzem został Jakub Pietrzkiewicz z Przeworska.

skład:  APPN
Szymański Piotr, Kowalczuk Jakub, Szczur Konrad, Szczur Kacper, Kieraś Sebastian, Rogóż Krystian, Draus Piotr, Bauer Kacper, Chmura Igor oraz trener Grzegorz Wcisło