W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Inne i charytatywne

Punkt Informacji i Pomocy Humanitarnej dla uchodźców z Ukrainy

Od wtorku 1 marca 2022 roku miasto Mielec uruchamia Punkt Informacji i Pomocy Humanitarnej dla uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. Punkt zlokalizowany w budynku OSP Cyranka przy ulicy Cyranowskiej 66 będzie czynny w dni robocze w godzinach od 8 do 10 oraz od 14 do 16.

W Punkcie osoby, które przyjechały z Ukrainy będą mogły uzyskać (także z pomocą tłumacza)  informacje o możliwościach uzyskania pomocy w naszym kraju. Będą mogły także otrzymać pomoc rzeczową, z darów zebranych w ostatnich dniach przez mieszkańców Mielca.

Uruchamiamy także mielecki numer infolinii 884 057 690 dedykowany obywatelom Ukrainy. Infolinia będzie dostępna od poniedziałku do soboty w godzinach 8-21.

Informacje będą także zamieszczane na stronach Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie oraz na specjalnie stworzonej stronie internetowej. Urząd ds. Cudzoziemców przygotował specjalny serwis z informacjami dla obywateli Ukrainy, szukających schronienia na terytorium RP.

Działa także specjalna infolinia dla cudzoziemców wjeżdżających na Podkarpacie: 800 100 990

Link do strony Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego – tutaj

Link do specjalnego serwisu dla obywateli Ukrainy – tutaj

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom Mielca, którzy w tak wzruszający sposób odpowiedzieli na ogłoszoną przez Prezydenta Miasta Mielca Jacka Wiśniewskiego akcję pomocy i zbiórkę artykułów pierwszej potrzeby dla uchodźców z Ukrainy.

O kolejnych zbiórkach i potrzebach, a także o możliwych formach wsparcia będziemy na bieżąco informować.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa