W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje Materiały video

PZL Mielec na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach [FOTO, VIDEO]

Na tegorocznym MSPO PZL Mielec zaprezentowały dobrze wszystkim znany śmigłowiec S-70 Black Hawk produkowany w PZL Mielec.

W tym roku był to śmigłowiec w oryginalnym, niespotykanym malowaniu, w kolorze czerwonym. Jest to malowanie dla Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Rumunii. A prezentowany śmigłowiec jest pierwszym egzemplarzem dla tego klienta.

Śmigłowiec był prezentowany w konfiguracji poszukiwawczo-ratowniczej do prowadzenia cywilnych misji poszukiwawczo-ratowniczych (prezentowane wyposażenie – wciągarka ratunkowa, wyposażenie do podejmowania ratowanego – kosz ratunkowy, nosze). Obok śmigłowca prezentowany był Bambi Bucket czyli zbiornik na wodę, który powieszony pod śmigłowcem na zewnętrznym haku transportowym umożliwia gaszenie rozległych pożarów oraz prowadzenie akcji na dużych, trudno dostępnych terenach, a także system medyczny Deltamed – czyli wyposażenie wnętrza kabiny śmigłowca, które umożliwia monitorowanie i wspomaganie czynności medycznych na pokładzie śmigłowca). Nigdy, do tej pory, PZL Mielec nie prezentowały jeszcze śmigłowca w takiej konfiguracji na targach.

Wiele misji wykonywanych z użyciem śmigłowca S-70i przez naszych klientów potwierdza, że dobrze się on sprawdza w zadaniach poszukiwawczo-ratowniczych i doskonale sprawdza się jako śmigłowiec szybkiego reagowania w sytuacjach kryzysowych czy katastrof naturalnych (powodzie, pożary).

S-70i w konfiguracji ratowniczej sprawdził się podczas działań polskiej policji, która w ostatnim czasie brała udział w misji w Czechach (2022, pożar w Parku Narodowym) czy w Turcji (2021, pożary w prowincji Muglas), gdzie śmigłowiec wyposażony w Bambi Bucket wspierał gaszenie pożarów dużych i trudno dostępnych terenów.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Argentyńska przygoda [FELIETON]

Wiadomości Mielec

Niesamowite ostatnie minuty meczu. Cracovia Kraków – FKS Stal Mielec 2 : 2 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Dorota Ciuba z głosami pacjentów naszego szpitala

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa