W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

PZL Mielec zakontraktował dostawę dodatkowego śmigłowca S-70 Black Hawk do Rumunii

Departament Sytuacji Nadzwyczajnych w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Rumunii podpisał z PZL Mielec, spółką należącą do Lockheed Martin, kontrakt na zakup dodatkowego śmigłowca wielozadaniowego nowej generacji Black Hawk® dla służb ratowniczo-gaśniczych.
Ten dodatkowy statek powietrzny dołączy do rumuńskiej floty wyprodukowanych w Europie śmigłowców Sikorsky S-70M Black Hawk, które są obecnie wykorzystywane w konfiguracji morskiej i lądowej przez służby ratownicze i poszukiwawcze oraz jednostki pożarnicze. Będą one także używane do realizacji misji transportowych oraz wsparcia medycznego w nagłych wypadkach. W 2023 r. Rumunia otrzymała siedem śmigłowców S-70M w ramach umowy ramowej na maksymalnie dwanaście śmigłowców Black Hawk polskiej produkcji. Oznacza to, że flota
należących do Rumunii S-70M wzrośnie do ośmiu sztuk.

Zbudowany w Polsce S-70M Black Hawk zwiększy możliwości rumuńskiej floty śmigłowców Black Hawk i wesprze ten kraj w jego zadaniach w ramach wzmacniania europejskiej gotowości na wypadek klęsk żywiołowych” – powiedział Dennis Goege, wiceprezes Lockheed Martin w Europie Środkowej i Wschodniej. „Te śmigłowce nowej generacji będą długoletnim wzmocnieniem dla Rumunii, oferując ulepszone funkcje i bezpieczeństwo lotu w połączeniu z dużą ładownością, a te zdolności operacyjne zostały zademonstrowane na całym świecie, szczególnie przez jednostki walczące z pożarami w Stanach Zjednoczonych”.

Rumunia dokonała zakupu dzięki europejskiemu funduszowi RescEU, służącemu do finansowania nowych samolotów i śmigłowców wykorzystywanych w operacjach ochrony ludności i niesienia pomocy humanitarnej.
Rosnące regionalne możliwości śmigłowca Black Hawk
Zaprojektowany zgodnie z wysokimi standardami wojskowymi, śmigłowiec S-70 Black Hawk jest
platformą podwójnego zastosowania, która idealnie nadaje się do wykonywania misji dalekiego
zasięgu, a także na dużych wysokościach wymaganych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych
Rumunii. To ważne w przypadku katastrof, prowadzenia akcji ratowniczych i poszukiwawczych,
transportu medycznego, podnoszenia i przenoszenia ładunków zewnętrznych, gaszenia pożarów
oraz w trakcie realizacji morskich misji ratunkowych
” – powiedział Janusz Zakręcki, Prezes, Dyrektor Naczelny PZL Mielec.
Wojskowa konstrukcja tych wytrzymałych śmigłowców pozwala im latać w trudnych warunkach pogodowych i środowiskowych. Skuteczność śmigłowców Black Hawk została potwierdzona przez ponad 5000 jednostek będących w użyciu na całym świecie, które łącznie wylatały ponad 5 milionów godzin bojowych i są ciągle ulepszane. Ten wielozadaniowy śmigłowiec został zakupiony i jest użytkowany przez ponad 35 krajów.
Na początku tego roku Lockheed Martin i Aerostar S.A. otworzyły pierwsze w Europie certyfikowane centrum obsługi technicznej, napraw i remontów (MRO) śmigłowców S-70 Black Hawk. Centrum MRO Black Hawk założone w rumuńskim Bacău będzie wspierać dostępność operacyjną i utrzymanie śmigłowców Black Hawk.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Szczury doprowadziły do zamknięcia budynku przedszkola

Wiadomości Mielec

Warsztaty bębniarskie na Rynku i w SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

„Nieme kino” w Parku Oborskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa