W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Sport

PZLA Drużynowe Mistrzostwa Polski U20, Białystok 10.10.2020

Na stadionie Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Zwierzyniec” odbył się w minioną sobotę Finał PZLA Drużynowych Mistrzostwa Polski U20 w lekkiej atletyce.

Prawo rywalizacji o medale uzyskało 20 klubów, które w zawodach eliminacjach rozgrywanych od 20 czerwca do 27 września zdobyły największą ilość punktów. 

W finale superligi znakomity występ zanotowali zawodnicy LKS Stal Mielec zdobywając srebrny medal, ulegając jedynie MKS MOS Wrocław. Trzecią pozycję zajęła drużyna AZS KU Politechniki Opolskiej Opole.

  1. MKS MOS Wrocław 2621 pkt.
  2. LKS Stal Mielec 2593
  3. AZS KU Politechniki Opolskiej Opole 2584
  4. AZS UMCS Lublin 2575
  5. KKL Kielce 2556
  6. KS Podlasie Białystok 2548
  7. OKS Skra Warszawa 2472
  8. RKS Łódź 2446
  9. KS Agros Zamość 2415
  10. KS AZS UWM Olsztyn 2414
  11. MLKS Nadwiślanin Chełmno 2322
  12. MKL Szczecin 2304

Najwięcej punktów dla mielczan zdobył Dawid Piłat zwyciężając konkurs rzutu młotem, Alicja Struzik w biegu na 100 m, Martyna Wal w rywalizacji 800 m, której wynik 2:10.93 jest gorszy od rekordu Polski U16 o niecałe 2 sekundy, oraz sztafeta żeńska 4x100m. Wartościowe rezultaty uzyskali młodzicy Olga Wal na 800m i Daniel Kamiński w skoku w dal.

PIŁAT Dawid 2002 LKS Stal Mielec młot (6kg) 68.33 162 pkt.
STRUZIK Alicja 2001 LKS Stal Mielec 100 m 12.13 150
WAL Martyna 2006 LKS Stal Mielec 800 m 2:10.93 144
4×100 m Stobierska J., Świętek A., Gaweł M., Struzik A. 49.22 144
GAWEŁ Martyna 2004 LKS Stal Mielec 100 m 12.33 142
DUSZKIEWICZ Maria 2004 LKS Stal Mielec młot (3kg) 53.81 141
SZADY Julia 2004 LKS Stal Mielec młot (3kg) 52.44 137
PIECUCH Kamil 2003 LKS Stal Mielec chód 5 km 22:40.46 135
4×400 m MIX Jaworski K., Wal M., Wal O., Wąż M. 3:45.13 134
WAL Olga 2006 LKS Stal Mielec 800 m 2:14.05 133
4×100 m Szyler T., Wąż K., Wąż M., Róg J. 44.86 129
ZDZIEBŁO Anna 2001 LKS Stal Mielec chód 5 km 26:09.00 128
MAŁASZEWICZ Julita 2004 LKS Stal Mielec chód 5 km 26:39.74 123
SZYLER Tymon 2004 LKS Stal Mielec 110 m pł  15.42 119
WĄŻ Kamil 2001 LKS Stal Mielec trójskok 13.99 119
JAWORSKI Kacper 2003 LKS Stal Mielec 800 m 1:58.12 116
IELO Cristian 2004 LKS Stal Mielec chód 5 km 24:58.92 112
MOLEK Oliwia 2004 LKS Stal Mielec wzwyż 1.58 110
KAMIŃSKI Daniel 2005 LKS Stal Mielec w dal 6.61 110
STOBIERSKA Julia 2003 LKS Stal Mielec trójskok 11.05 105
TORBA Gabriela 2001 LKS Stal Mielec trójskok 10.61
WÓJCIK Hubert 2003 LKS Stal Mielec chód 5 km 26:09.28
RÓG Jakub 2004 LKS Stal Mielec trójskok 13.08
ŚWIĘTEK Aleksandra 2004 LKS Stal Mielec 400 m (pk) 62.58 pk
WĄŻ Mateusz 2003 LKS Stal Mielec 100 m 11.54 pk

 

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości