PZLA Mistrzostwa Polski, Tarnów [FOTO]

PZLA Mistrzostwa Polski U16, Tarnów 21-22.09.2019

Świetny występ zanotowali zawodnicy Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec podczas rozegranych w ostatnią sobotę i niedzielę PZLA Mistrzostw Polski w kategorii U16 (rocznik 2004 i 2005) w Tarnowie.

Zawodnicy mieleckiego klubu zdobyli  sześć medali – najwięcej spośród wszystkich biorących udział w tej imprezie klubów z całej Polski. Województwo podkarpackie w sumie zdobyło dziewięć medali.
Pewny medal z najcenniejszego kruszcu wywalczył w chodzie na 5000 metrów Cristian Ielo.

Dwa medale: srebro na 100 metrów i brąz na 300 metrów po wspaniałej walce przywiozła z Tarnowa Martyna  Gaweł, jednocześnie poprawiając rekordy klubu na 100m i 300m. Bardzo emocjonująca rywalizacja toczyła się w rzucie młotem dziewcząt. Do ostatniej kolejki trzy pierwsze zawodniczki  walczyły o ostateczną kolejność na mistrzostwach.

Po piątej kolejce na prowadzeniu były mielczanki odpowiednio: Maria Duszkiewicz przed Julią Szady. Ostatecznie lublinianka  ostatnim rzutem wyprzedziła podopieczne Ryszarda Jakubowskiego zdobywając złoty medal. Kolejny medal w chodzie na 3000m, tym razem brązowy zdobyła Julita Małaszewicz, powtarzając sukces z roku ubiegłego. Jej klubowy kolega Wiktor Żmuda na dystansie 5000 metrów zajął miejsce czwarte.

Także do ostatniej kolejki na medalowej pozycji w konkursie skoku w dal znajdował się Mateusz Molek, który ostatecznie rywalizację zakończył na tak nie lubianym przez sportowców czwartym miejscu. Na wysokim piątym miejscu w tym samym konkursie uplasował się Jakub Róg.

Gratulacje należą się trenerom: Marzenie Kulig, Agnieszce i Tomaszowi Torbie oraz Ryszardowi Jakubowskiemu.