W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Sport

PZLA Mistrzostwa Polski w chodzie na 20 km – Mielec, 22.06.2019

Już 22 czerwca do Mielca zawitają najlepsi polscy chodziarze. Kobiety i mężczyźni będą walczyć o tytuł championa naszego kraju w ramach PZLA Mistrzostw Polski w chodzie sportowym na 20 km.

Areną zmagań będzie widowiskowa i bardzo szybka trasa usytuowana na Al. Niepodległości, znana mieleckiej społeczności z rozgrywanego w poprzednich latach Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego na 3 km.
To pierwsza taka impreza sportowa o randze Mistrzostw Polski w Mielcu po 2000 roku, gdzie nasi mieleccy zawodnicy (Katarzyna Zdziebło, Paulina Buziak-Śmiatacz i Rafał Augustyn – wszyscy LKS Stal Mielec) będą mogli zaprezentować się przed własną, mielecką publicznością.

W roli faworytki do złotego medalu stawiana jest tegoroczna liderka polskich tabel na 20 km (1:32:03) – mielczanka Katarzyna Zdziebło, ale z pewnością będzie na nią naciskać Agnieszka Yarokhau (AZS AWF Kraków), która po powrocie z urlopu macierzyńskiego została aktualną, halową mistrzynią Polski (rekord życiowy na 20 km – 1:30:50). Wśród mężczyzn pretendentem do złota będzie ponownie Artur Brzozowski (AZS AWF Katowice), zwycięzca dwóch poprzednich edycji mistrzostw (2017, 2018). Z kolei nasz specjalista od dystansu 50 km – Rafał Augustyn będzie jednym z potencjalnych kandydatów do pozycji medalowej na krótszym dystansie.
Kibice i sympatycy chodu sportowego, którzy pojawią się w sobotę 22 czerwca
o 18:45 będą świadkami rywalizacji na wysokim poziomie. Wszystko to za sprawą rangi zawodów, które są oficjalną kwalifikacją do tegorocznych Mistrzostw Świata w Doha oraz przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Organizatorzy zapewniając międzynarodową obsadę sędziowską sprawili, iż zawody mają charakter otwarty i wezmą w nich udział również zagraniczni zawodnicy. Będą oni mogli liczyć na uzyskanie wskaźników na najważniejsze, zbliżające się imprezy międzynarodowe. Z zagranicznych zawodników
i zawodniczek na starcie powinni pojawić się reprezentanci z naszego kontynentu – m.in. Grecji oraz Węgier, ale również zawodnicy z tak odległych państw jak Wenezuela, Republika Południowej Afryki czy Stanów Zjednoczonych. W walce o zwycięstwo w zawodach z naszymi rodzimymi zawodnikami powinien z pewnością liczyć się przedstawiciel Afryki – Lebogang Shange, który legitymuje się najlepszym rekordem życiowym na poziomie 1:19:18 (4. miejsce na MŚ w Londynie 2017). Z kolei u kobiet Kovács Barbara z Węgier winna wspólnie z polskimi zawodniczkami nadawać tempo wyścigu.

Łącznie grupa ponad 11-cioro olimpijczyków powinna zapewnić bardzo ciekawe widowisko w centrum naszego miasta.
Organizatorem wydarzenia jest Lekkoatletyczny Klub Sportowy Stal Mielec, który przewidział również dystans 5 km dla młodzieży, który poprzedzi rywalizację o krajowy czempionat.

Patronatem honorowym wydarzenie objął Prezydent Miasta Mielca – Jacek Wiśniewski, natomiast status partnera otrzymało Województwo Podkarpackie, Gmina Miejska Mielec, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mielcu, oraz Podkarpacki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki.

Chód młodzieżowy oraz chód na 20 km OPEN (zawodnicy krajowi + zagraniczni) odbędzie się w ramach obchodów 80-lecia FKS Stal Mielec.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Handball Stal Mielec zwycięstwem zakończył sezon. Pogoń Szczecin – Handball Stal Mielec 26:28

Wiadomości Mielec

Remisem kończymy sezon przy Solskiego. FKS Stal Mielec – Pogoń Szczecin 0 : 0 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Młodzi lekkoatleci na Otwartych Mistrzostwach w Stalowej Woli

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa