W Cieniu Jupiterów Mielec
navigator
fratelli
Image default
Sport

Quo Vadis Stal Mielec?

Nie, wcale nie chodzi o słabe wyniki drużyny. Raczej można się było tego spodziewać. Młoda drużyna, awansująca do wyższej ligi, zwykle musi zapłacić frycowe  i właśnie tego jesteśmy świadkami.

Moje zaniepokojenie związane jest z co najmniej dziwnym zachowaniem zarządu klubu. Najpierw zwolnienie trenera,  a teraz rekomendacja na stanowisko prezesa PZPN-u dla Józefa Wojciechowskiego. Ale wszystko po kolei:

Trener Białek, czy się to komuś podoba czy nie, wprowadził drużynę do 1 ligi i przygotował zawodników do obecnego sezonu. Ewentualne gratulacje lub połajanki powinien przyjmować po ostatnim meczu rundy jesiennej. Jeżeli popełnił błędy w przygotowaniach,  to powinien dostać szanse na korekty i wyciągnięcie wniosków. Najlepszym przykładem radzenia sobie w kryzysie niech będzie ścieżka kariery Jurgena Kloppa w Borusii Dortmund (zachęcam do zapoznania się). Oczywiście można podążać drogą Jesusa Gila (Atletico Madryt) lub Józefa Wojciechowskiego (Polonia Warszawa), tylko do czego to doprowadzi? Z tym drugim panem związane jest moje kolejne zastrzeżenie do włodarzy naszego klubu.

Nieznane mi są zasługi pana Wojciechowskiego dla polskiej piłki, a tym bardziej dla Stali Mielec. Jako prezes Polonii,  pokazał twarz rozpuszczonego bachora , którego nowe zabawki nie bawią dłużej niż 5 minut. Osobną sprawą są jego biznesy. Na tym polu, podobno pan Wojciechowski nie wychodzi z ekstraklasy. Chciałbym jednak  zauważyć, że dla żyjących trochę dłużej w naszym kraju jest rzeczą oczywistą z jakiego klucza dopuszczano ludzi w Polsce lat 90-tych  do naprawdę wielkich pieniędzy. Kto chce niech wierzy w cudowne kariery( od pucybuta do milionera) Kulczyków, Walterów, Solorzów. Ja jednak powtórzę za Ignacym Krasickim- „prawda to być może , ale ja to miedzy bajki włożę”

Reasumując, nie ma najmniejszych przesłanek aby sądzić, że „pan deweloper” zna się na piłce i będzie dobrym prezesem. Skoro jednak panowie z zarządu przyznaliście rekomendacje,   to albo wasze intencje nie są czyste, albo zasługujecie ma miano (jak to Lenin zwykł nazywać zachodnich intelektualistów wspierających komunizm) pożytecznych idiotów.

12.11.2011 BRZEG , KONFERENCJA PRASOWA , JANUSZ BIALEK - TRENER U-20 FOT. MICHAL GROCHOLSKI / AGENCJA GAZETA   SLOWA KLUCZOWE: LOGO PZPN

P.S. Swoją drogą to bardzo ciekawe, że tak bystry biznesmen poniósł tak spektakularna klapę w Polonii W. Miała być liga mistrzów,  a skończyło się na „klubie kokosa”. Żeby było śmieszniej, okazało się, że w tym profesjonalnie prowadzonym klubie zawodnicy nie przechodzą badań lekarskich (sprawa Onyszki).

Robaczek Mielecki

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa