W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Radni obradowali na pierwszej w tym roku sesji

25 stycznia odbyła się pierwsza w tym roku sesja Rady Powiatu Mieleckiego. Radni debatowali m.in. na temat aktywizacji lokalnego rynku pracy, a także uchwalili program przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia i realizacji „Programu Promocji Zatrudnienia oraz Aktywizacji Lokalnego Rynku Pracy Powiatu Mieleckiego na lata 2016-2022” to punkt, który zdominował obrady. Głównym założeniem tego programu jest promocja zatrudnienia i aktywizacja lokalnego rynku pracy przy jednoczesnym podnoszeniu jakości usług świadczonych na rzecz klientów.

Program odzwierciedla sytuację, jaka jest obecnie na powiatowym rynku pracy a jego cele  wskazują najistotniejsze działania, jakie będą realizowane w perspektywie kilku lat. Adresatami programu są osoby bezrobotne, osoby poszukujące pracy i pracodawcy. Projekt uchwały omówił dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Mielcu Stanisław Stachowicz, po czym radni rozpoczęli ożywioną dyskusję na temat bezrobocia w powiecie mieleckim. Podczas głosowania radni jednogłośnie opowiedzieli się za przyjęciem zaproponowanego programu.

Pod obrady Rady skierowany został również projekt uchwały w sprawie uchwalenia „Powiatowej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych w Powiecie Mieleckim na lata 2016-2022”, a także w sprawie uchwalenia „Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Powiecie Mieleckim na lata 2016-2022. Obydwa programy również zostały przyjęte przez wszystkich radnych.

Ponadto radni zapoznali się ze sprawozdaniem z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach i placówkach prowadzonych przez Powiat Mielecki.

Zapis dźwiękowy z XV sesji Rady Powiatu Mieleckiego dostępny będzie wkrótce w Biuletynie Informacji Publicznej.

 

1881937855  265061838  900115672  1536722139

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spotkanie z nieletnimi w Ośrodku Kuratorskim

Wiadomości Mielec

Oficjalne wyniki PKW wyborów samorządowych 2024 w Mielcu

Wiadomości Mielec

Dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa