Slider

Mateusz Tylec i Jakub Wolak, uczniowie Gimnazjum Publicznego w Radomyślu Wielkim, znaleźli się w gronie laureatów piątej edycji Konkursu Wiedzy Technicznej dla Gimnazjalistów „Gimtech”.

W pierwszym, szkolnym etapie turnieju przeprowadzonym w lutym wzięło udział 133 uczniów. Do finałowych, powiatowych zmagań zorganizowanych 11 marca w Zespole Szkół im. Groszkowskiego w Mielcu, zakwalifikowało się 44 uczniów reprezentujących 11 gimnazjów.

Gimnazjaliści, którzy awansowali do finału, musieli poradzić sobie nie tylko z testem sprawdzającym wiedzę z przedmiotów ścisłych i technicznych, ale również z zadaniem praktycznym polegającym na doborze elementów, montażu i uruchomieniu układu elektronicznego.

Pierwsze miejsce w tym niełatwym turnieju wywalczył Kamil Skórski z PG w Padwi Narodowej (op. – Barbara Kolb), a kolejne dwa miejsca zajęli: Mariola Cyran z Gim. nr 4 w Mielcu (op. – Ewa Ziemba-Ząbek) oraz Kamil Kolin z Gim. nr 2 w Mielcu (op. – Stanisława Chmielowiec).

Tuż za podium, ale w gronie laureatów znaleźli się Mateusz Tylec z Dąbia (4. miejsce) i Jakub Wolak z Żarówki (5. miejsce), uczniowie radomyskiego gimnazjum. Ponadto wyróżnienia otrzymali Dominik Machnik z Rudy i Cristian Jaldin Torinico z Partyni. Opiekunem merytorycznym radomyskich gimnazjalistów był Ireneusz Weryński.

Mateusz Tylec, Jakub Wolak, Dominik Machnik i Cristian Jaldin Torinico. Fot. GPRWlk.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Slider

Slider
Slider
Slider
Redaguj z nami…
napisz
Slider
Slider
Slider