W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Radomyski GOPS wydłuża godziny pracy!

W związku z przyjmowaniem wniosków na świadczenia wychowawcze „Rodzina 500+” Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomyślu Wielkim w dniach od 1 do 16 kwietnia będzie pracował dłużej.

1 kwietnia wchodzi w życie ustawa o pomocy państwa w wychowaniu dzieci, zwana popularnie Programem „Rodzina 500+”. Jego realizatorem dla mieszkańców gminy Radomyśl Wielki jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomyślu Wielkim.

– W związku z przyjmowaniem wniosków na świadczenia wychowawcze z programu 500+ w dniach od 1 do 16 kwietnia zmienione zostały godziny pracy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. W tym czasie placówka czynna będzie od poniedziałku do piątku w godz. od 7:30 do 17:30 oraz w soboty 9 i 16 kwietnia w godz. 7:30 do 13:30 – poinformował burmistrz Józef Rybiński.

Kto może skorzystać?

Program „Rodzina 500+” zakłada przyznanie nieopodatkowanej kwoty 500 zł miesięcznie na pierwsze i kolejne dziecko do ukończenia przez dziecko 18 lat. W przypadku ubiegania się o świadczenie wychowawcze na pierwsze dziecko, rodzic otrzyma świadczenie, jeżeli dochód na osobę w rodzinie nie przekroczy kwoty 800 zł netto miesięcznie, a w przypadku dziecka niepełnosprawnego kwoty 1200 zł netto miesięcznie na osobę w rodzinie, po złożeniu wniosku i przedłożeniu dokumentów potwierdzających dochody.

W przypadku ubiegania się o świadczenie wychowawcze na drugie i kolejne dziecko, próg dochodowy nie będzie obowiązywał, rodzic otrzyma świadczenie po złożeniu wniosku. Pomoc wychowawczą otrzymywać mogą rodzice, opiekunowie prawni lub opiekunowie faktyczni dziecka. Jeśli dzieckiem lub dziećmi opiekują się oboje rodzice lub opiekunowie, świadczenie otrzyma tylko jedno z nich.

Wnioski – skąd brać?

Wniosek o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego wraz z załącznikami można pobrać ze stron internetowych: http://www.gops.radomyslwielki.pl/ i http://www.radomyslwielki.pl/aktualne-wydarzenia/wydarzenia-spoleczno-kulturalne,3482.html lub uzyskać w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomyślu Wielkim.

Kiedy i gdzie składać?

Mieszkańcy gminy Radomyśl Wielki wnioski o świadczenie wychowawcze mogą składać od 1 kwietnia osobiście w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w pokojach 4, 5, 6 na parterze lub wysyłać pocztą (najlepiej listem poleconym ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru) na adres: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Rynek 32, 39-310 Radomyśl Wielki.

Jeśli wniosek zostanie złożony w ciągu pierwszych 3 miesięcy – tj. od 1 kwietnia do 1 lipca 2016 – rodzice dostaną wyrównanie wstecz. W kolejnych miesiącach świadczenie będzie wypłacane od miesiąca, w którym rodzice złożą wniosek. Do programu można dołączyć w dowolnym momencie.

 

 

GOPS pracuje dłuzej

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Humanizacja zwierząt domowych: to moda czy norma?

Wiadomości Mielec

Dni Wampierzowa w tym roku intensywnie Powitały Lato [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

PZL Mielec nadal sponsorem Klubu FKS Stal Mielec S.A.

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa