W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje Kultura i nauka

Radomyski projekt laureatem konkursu „Podkarpackie. Mistrzowskie zmiany”

Tytuł za obserwatorium Gmina Radomyśl Wielki została „Mistrzem zmian” w plebiscycie „Podkarpackie. Mistrzowskie zmiany”.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Ośrodku Garncarskim w Medyni Głogowskiej, Gmina Radomyśl Wielki została laureatem II edycji konkursu „Podkarpackie. Mistrzowskie zmiany”, skierowanego do beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

Gmina Radomyśl Wielki została nominowana w kategorii „Kreatywny region” za projekt: „Poprawa infrastruktury dydaktycznej w gminie Radomyśl Wielki”. W jego ramach powstało obserwatorium astronomiczne wraz z wyposażeniem (teleskopy, kamera) i stacją pogodową, zakupione zostały mobilne planetarium, pomoce dydaktyczne, nowe komputery, roboty czy drony dla radomyskiej szkoły.

Radomyski projekt wygrał w głosowaniu internautów otrzymując 7230 głosów. Podczas gali finałowej nagrody odebrali sekretarz Maria Należna i dyrektor GZEAS Andrzej Przybyszewski. Wszystkim astrofanom, którzy zagłosowali na to przedsięwzięcie, serdecznie dziękujemy. 

Fot. Maciej Rałowski/ralowski.pl

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Rośnie drzewo na cześć rodziny Ulmów

Wiadomości Mielec

Przez Tuszymę jechał 105 km/h

Wiadomości Mielec

Izby Pamięci i Tradycji w Radomyślu Wielkim

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa