W Cieniu Jupiterów Mielec
navigator
fratelli
Image default
Informacje

Radomyski samorząd docenił przedsiębiorców

16 przedsiębiorstw wyróżnił radomyski samorząd podczas Noworocznego Spotkania Biznesu, które w tym roku odbyło się już po raz piętnasty. – Na terenie naszej gminy działa kilkaset firm.

Co roku staramy się kilkanaście docenić w symboliczny sposób – mówi burmistrz Józef Rybiński. Organizowane od 15 lat Noworoczne Spotkania Biznesu to okazja, aby podziękować przedsiębiorcom za rozwój ich firm, co przekłada się na miejsca pracy dla mieszkańców, wyższe podatki, jakie wpływają do gminnego budżetu i budowę pozytywnego obrazu gminy na zewnątrz.

– To już nasze piętnaste spotkanie. Niezwykle cieszę się, że ponownie jesteśmy razem. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim przedsiębiorcom, tym wielkim, średnim i tym najmniejszym, nawet jednoosobowym, bo wszyscy jesteście bardzo ważni.

Chciałbym podziękować za to wszystko, co robicie zarówno dla siebie, jak i dla tej naszej małej ojczyzny. To m.in. dzięki wam gmina pięknieje i żyje się nam tutaj coraz lepiej – powiedział Józef Rybiński, podczas spotkania, które odbyło się 28 stycznia w Zajeździe Wedeta w Zgórsku.

– Tradycyjnie już mamy wyróżnienia dla kilkunastu firm, które w ciągu ostatniego roku miały spore osiągnięcia. Gratuluję wyróżnionym zrealizowanych pomysłów, dziękuję za to co robicie. Jesteście przykładem na to, że na naszym terenie działają naprawdę piękne zakłady – dodał włodarz.

Osiem kategorii

W tym roku radomyscy samorządowcy przygotowali wyróżnienia dla przedsiębiorców w ośmiu kategoriach: inwestor roku, impuls gospodarczy, mikrofirma, podatnik, agrobiznes, darczyńca, promocja, a także inne wyróżnienia. – Mieliśmy na terenie naszej gminy kilka dużych inwestycji prowadzonych przez przedsiębiorców.

Powstały dzięki temu piękne obiekty. Stąd też tytuł inwestora roku. Są także firmy, które rozszerzyły swoją działalność, zwiększają zatrudnienie, sprzedaż swoich wyrobów, czy ułatwiają działalność gospodarczą innym. Nagrodziliśmy również firmy, które zajęły pierwsze miejsca w konkursach na szczeblu wojewódzkim i reprezentowały gminę na szczeblu krajowym.

Tradycyjnie wyróżnienia powędrowały do darczyńców, którzy przekazują środki na cele publiczne i społeczne. W ramach kategorii promocja podziękowaliśmy zakładom mięsnym, które pomogły nam ustanowić rekord Polski na najdłuższą linię z kiełbasy, dzięki czemu o naszej gminie znów było głośno podczas wakacji. Z kolei po raz pierwszy nagrodziliśmy przedsiębiorców za wysoką jakość przygotowania zawodowego uczniów – wyliczał wiceburmistrz Stanisław Lonczak.

 

Duża satysfakcja

Przedsiębiorcy nagrody odbierali z rąk posłanki Krystyny Skowrońskiej, radnego wojewódzkiego Jana Tarapaty, przewodniczącego Rady Miejskiej Jana Miękosia i burmistrza Józefa Rybińskiego. Satysfakcji z otrzymanego wyróżnienia nie krył Roman Tylec, właściciel firmy TRANS-ROWER, do którego powędrował tytuł inwestora roku. – To dla nas duże wyróżnienie. Staraliśmy się doprowadzić  naszą inwestycję do finału i udało się to zrobić.

Wybudowaliśmy budynek, w którym będziemy produkować rowery. Składa się na niego: magazyn na części oraz na wyroby gotowe, montownia rowerów i biuro. Całość obejmuje 4 tysiące metrów kwadratowych – informuje Roman Tylec. Dodajmy, że wierszowaną niespodziankę dla każdego nagrodzonego przygotował lokalny poeta Ryszard Majdański. Po zakończeniu części oficjalnej odbył się bal noworoczny.

 

WYRÓŻNIENIA DLA FIRM Z GMINY RADOMYŚL WIELKI ZA 2016 ROK

 

I INWESTOR ROKU 2016:

F.-H.-U.-P. TRANS-ROWER Roman Tylec z Dąbia

Nominacje do tytułu Inwestor Roku 2016 uzyskali także:

Firma Handlowa „Piątka” Teresa Bajor z Radomyśla Wielkiego

Centrum Biznesowe „Lawendowe Pole” w Dulczy Wielkiej

 

II IMPULS GOSPODARCZY 2016

Geyer&Hosaja Sp. z o.o. z Partyni

COMPANY SOLO Maciej Kizior z Radomyśla Wielkiego

Bank Spółdzielczy z Radomyśla Wielkiego

 

III MIKROFIRMA 2016

Gabinet Położnej Środowiskowej – Rodzinnej Beata Niewiadomska – Jarosz z Radomyśla Wielkiego

 

IV PODATNIK ROKU 2016 PODATKÓW LOKALNYCH

Geyer&Hosaja Sp. z o.o. z Partyni

 

V AGROBIZNES

Tytuł AGROINWESTOR 2016 dla Sebastiana Grzanki z Radomyśla Wielkiego

Nagroda za I miejsce na Podkarpaciu w konkursie AGROLIGA 2015 dla firmy Kazimiera Stopa Zakład Przetwórstwa Mięsnego Czesław Stopa z Dulczy Wielkiej.

 

VI DARCZYŃCA 2016 ROKU

F.H.U. WEDETA Edward Ukleja, Teresa Ukleja ze Zgórska za zorganizowanie wigilii dla osób samotnych i niepełnosprawnych w 2016 roku.

Geyer&Hosaja Sp. z o.o. z Partyni za wspieranie oświaty oraz organizacji pozarządowych gminy Radomyśl Wielki w 2016 roku.

Przetwórstwo Mięsne – Wyrób Kiełbas i Podrobów Dudek Andrzej z Radomyśla Wielkiego za wspieranie organizacji pozarządowych gminy Radomyśl Wielki w 2016 roku.

Zakład Przetwórstwa Mięsnego Mrozowski Kazimierz z Radomyśla Wielkiego za wspieranie organizacji pozarządowych gminy Radomyśl Wielki w 2016 roku.

 

VII PROMOCJA

Za pomoc w ustanowieniu przez Gminę Radomyśl Wielki rekordu Polski na najdłuższą linię z kiełbasy w 2016 roku nagrody trafiły do:

Przedsiębiorstwa Wielobranżowego AKPOL Andrzej Krzystyniak z Radomyśla Wielkiego,

Firmy Ubój i Przetwórstwo Mięsne Władysław Giża z Radomyśla Wielkiego,

Zakładu Przetwórstwa Mięsnego Andrzej Warias z Radomyśla Wielkiego.

 

VIII INNE WYRÓŻNIENIA

Z.P.-U.-H. OLMET Oleksiak Władysław z Partyni za wysoką jakość kształcenia zawodowego uczniów.

 

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa