W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie

Radomyskie obchody Święta Niepodległości [FOTO]

W piątek mieszkańcy radomyskiej gminy uczcili 99. rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w radomyskim kościele, koncelebrowana w intencji Ojczyzny i mieszkańców gminy, której przewodniczył ks. prałat Stanisław Niemiec. W kazaniu ks. proboszcz Jerzy Bulsa zwrócił uwagę, że sprawy Ojczyzny powinny jednoczyć wszystkich Polaków: – Ojczyzna to ważna sprawa, która powinna nas jednoczyć , jak to wydarzenie z Roku Pańskiego 1918. Tak jak to zrobili nasi przodkowie, aby wydobyć Ojczyznę z okowów niewoli po 123 latach. Do tego potrzebna była odwaga i heroizm. Nasi przodkowie nie bali się pokazać swojej narodowej świadomości.

Po nabożeństwie miał miejsce „Wieczór Patriotyczny” w wykonaniu Chóru Echo i młodzieży z Radomyśla Wielkiego, a po nim „Śpiewanki Patriotyczne”, czyli wspólne śpiewanie pieśni żołnierskich z czasów kształtowania się naszej państwowości po okresie zaborów.
Na koniec delegacje samorządowców gminnych i powiatowych, strażaków, nauczycieli i związkowców złożyły wiązanki kwiatów przy figurce Matki Bożej na Rynku.
– Takie wydarzenia, jak Święto Niepodległości powinny nas jednoczyć i dawać poczucie wspólnoty. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w tej uroczystości i ją przygotowali – powiedział na zakończenie obchodów burmistrz Józef Rybiński.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Zachowaj Trzeźwy Umysł – konkurs uczniów [FOTO]

Wiadomości Mielec

Gala Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego [FOTO]

Wiadomości Mielec

Firmę BURY odwiedził Prezydent Miasta Mielca [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa