W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje

Radomyśl Wielki będzie miał dwa baseny zewnętrzne

Gmina Radomyśl Wielki otrzyma 4,5 miliona złotych na budowę basenów zewnętrznych. To pieniądze w ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

– Dla naszego środowiska to bardzo ważny temat, szczególnie w okresie czerwiec – sierpień. Zamiast w jakichś stawkach młodzież będzie mogła w cywilizowanych warunkach korzystać z atrakcji nad wodą w okresie wakacyjnym. To zadanie jest też dla nas ważne przez pryzmat nauki pływania. Cieszę się na myśl możliwości realizacji tej inwestycji – komentuje burmistrz Radomyśla Wielkiego Józef Rybiński.

Gdzie i kiedy?

Baseny będą zlokalizowane przy ul. Przemysłowej w Radomyślu Wlk., przy miejskim kompleksie sportowo-rekreacyjnym, w ramach którego już istnieją stadion, boiska sportowe, tereny rekreacyjne z zielenią urządzoną i stawy rekreacyjne. Inwestycja ma na celu stworzenie już w połowie przyszłego roku infrastruktury dla mieszkańców, zapewniającej bezpieczne korzystanie z rekreacji i sportów wodnych, do użytku w okresie letnim. Inwestycja ma kosztować ok. 5 mln zł, z czego 4,5 mln zł ma stanowić rządowe dofinansowanie.

Dwie niecki

W ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych radomyski urząd złożył wniosek na zadanie pn. „Rozbudowa infrastruktury sportowej i rekreacyjnej w Radomyślu Wielkim – budowa basenów zewnętrznych”. Składają się na nie w głównej mierze dwa baseny rekreacyjne o wymiarach ok. 25 x 12,5 m ze stałą głębokością wody 1,20 m oraz ok. 8 x16 m ze stałą głębokością wody 0,55 m. Oba będą wykonane w technologii basenowych niecek napowierzchniowych.

To nie wszystko

Do tego dojdzie dwie zjeżdżalnie wodne z hamowniami (szeroka i rurowa o wys. do ok. 3,5 m) i splash park z jedną małą zjeżdżalnią wodną dla dzieci w wieku 1-4 lat, stanowiący wodny plac zabaw. Ponadto przewidziano: natryski zewnętrzne oraz brodziki do płukania stóp z kranikami usytuowanych przed pomostami; drewniane pomosty o szerokości ok. 2 m z barierkami; pomieszczenia techniczne, przebieralnie i toalety w systemie stałym lub kontenerowym dla użytkowników, obsługi basenu i pomieszczenia dla technologii uzdatniania wody oraz pomieszczenia i stanowisko do obserwacji dla ratowników. Sanitariaty dostosowane będą do potrzeb najmłodszych użytkowników i osób z niepełnosprawnościami. Teren inwestycji będzie wyposażony w małą architekturę, ławki, kosze na śmieci uwzględniające segregację odpadów, plenerowy przewijak dla niemowląt, nowe nasadzenia zieleni, plażę, oświetlenie, monitoring i stojaki dla rowerów.

Dodajmy, że symboliczny czek na pieniądze przyznane przez rząd, burmistrz Rybiński odebrał w Mielcu podczas specjalnej konferencji w biurze poselskim Fryderyka Kapinosa.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kolejne warsztaty literackie Mieleckiej Grupy Literackiej

Wiadomości Mielec

Twierdza przy Solskiego zdobyta. FKS Stal Mielec – Korona Kielce. 2 : 3 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Uroczyste wręczenie odznak „Zasłużony dla Rolnictwa” [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa