W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Radomyśl Wielki dofinansuje budowę chodnika przy drodze wojewódzkiej

Gmina Radomyśl Wielki ponownie zadeklarowała pomoc finansową dla Województwa Podkarpackiego przy budowie chodników wzdłuż drogi wojewódzkiej z Mielca do Lisiej Góry.

Władze regionalne wypracowały model, w którym podejmują się budowy tras dla pieszych przy finansowym udziale gmin. Zazwyczaj chodzi o dofinansowanie w wysokości 50 procent. Chodniki przy wojewódzkim trakcie z Mielca do Lisiej Góry powstają etapami.

W tym roku jest szansa na kolejny odcinek. Radomyscy radni podczas sesji Rady Miejskiej 20 stycznia podjęli uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej Województwu Podkarpackiemu w 2022 roku z budżetu Gminy Radomyśl Wielki w wysokości 150 tys. zł z przeznaczeniem na zadanie inwestycyjne pn. „Przebudowa drogi wojewódzkiej Nr 984 Lisia Góra – Radomyśl Wielki – Mielec polegającą na budowie chodników wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną”. Póki co nie zapadła jeszcze decyzja, w którym miejscu powstanie nowy odcinek trasy dla pieszych.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spędź wakacje z wojskiem

Wiadomości Mielec

Tegoroczne święto Policji w Parku Oborskich [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Humanizacja zwierząt domowych: to moda czy norma?

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa