Policjanci z komisariatu w Radomyślu Wielkim mają nowy samochód. Zakup radiowozu w połowie sfinansowały gminy Radomyśl Wielki i Wadowice Górne.

Dzięki wsparciu lokalnych samorządów w ostatnich dniach starego roku na podkarpackie drogi wyjechało około 40 nowych policyjnych samochodów. W zdecydowanej większości są to ople astra 1,6 kombi o mocy silnika 200 KM i maksymalnej prędkości 235 km/h. Taki też pojazd trafił do Radomyśla Wielkiego.

– W marcu 2017 r. zdecydowaliśmy o wsparciu dla policjantów z Radomyśla Wielkiego. Wyraziło się to dofinansowaniem do zakupu samochodu dla radomyskich funkcjonariuszy w ramach Funduszu Wsparcia Policji. W ostatnich dniach grudnia radiowóz trafił do Radomyśla. Nasza lokalna społeczność może czuć się bezpiecznie i może liczyć na policję – powiedział burmistrz Józef Rybiński.

Radomyscy rajcy przeznaczyli na ten cel nieco ponad 16 tys. zł. Taką samą kwotę zadeklarowały władze gminy Wadowice Górne. W sumie była to połowa potrzebnej sumy. Reszta pochodziła z rządowych pieniędzy w ramach Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020.

Podczas Samorządowego Spotkania Opłatkowego w Radomyślu Wielkim (28.12) za przekazane fundusze podziękował nadkom. Jacek Juwa, Komendant Powiatowy Policji w Mielcu: – Rok temu na opłatku prosiłem o dofinansowanie do zakupu radiowozu. Dziś chciałem podziękować panu burmistrzowi, panu przewodniczącemu i całej radzie. To dzięki państwa życzliwości była możliwość zakupienia radiowozu, który dziś można zobaczyć na drogach gminy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Slider

Slider
Slider
Slider