W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Radomyśl Wielki w przewodniku astronomicznym

Obserwatorium Astronomiczne w Radomyślu Wielkim zostało umieszczone w „Przewodniku astronomicznym po Polsce”.

Publikację wydało Polskie Towarzystwo Astronomiczne. Jest to przewodnik po najciekawszych miejscach w Polsce związanych z astronomią i badaniami kosmosu. Nad jego tworzeniem pracowało kilkunastu astronomów. W przewodniku znajdziemy wstęp o historii astronomii i astronautyki w Polsce, spis obserwatorium astronomicznych, placówek naukowych, teleskopów, planetariów (stacjonarnych i mobilnych), muzeów związanych z astronomią i mnóstwa innych ciekawych obiektów, często w małych miejscowościach. To wielkie wyróżnienie, że Obserwatorium Astronomiczne w Radomyślu Wielkim znalazło się wśród tylu znamienitych instytucji. Uzupełnieniem książki jest portal Astroturystyka.pl i aplikacja mobilna.

Dodajmy, że radomyskie obserwatorium nawiązało już współpracę z wieloma podmiotami np. wydawnictwem naukowym. Jest także obecne na festiwalach naukowych i dniach otwartych różnych instytucji oraz organizuje eventy związane z astronomią.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Przez 9 lat był na wszystkich lekcjach w szkole

Wiadomości Mielec

Mielecka ortopedia poszerza ofertę [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Jechał motocyklem pod prąd. Miał ponad 2 promile

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa