W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty

Radomyśl Wielki zaprasza do wspólnej zabawy

W weekend 21-22 lipca odbędą się kolejne Dni Radomyśla Wielkiego. W programie m.in. Podkarpacki Dzień Wędliniarza, próba ustanowienia Rekordu Guinnessa, koncerty Rafała Brzozowskiego i Czadomana oraz turniej „Wymiatacze”.

Najwięcej atrakcji na mieszkańców i gości organizatorzy przewidzieli w sobotę 21 lipca.

Bieg

Dni miasta tradycyjnie rozpocznie Ogólnopolski Bieg Radomyski im. Jacka Kozioła na 10 km (dla kobiet i mężczyzn). Start zawodów o godzinie 9:00. Trzy godziny później nastąpi ogłoszenie wyników i wręczenie nagród najlepszym biegaczom.

PDW

Na godz. 15:30 zaplanowano otwarcie Podkarpackiego Dnia Wędliniarza nad którym patronat honorowy objęli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Polskie Stowarzyszenie Producentów Wyrobów Wędzonych Tradycyjnie oraz Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego. Jak co roku specjalna komisja oceniać będzie wyroby podkarpackich zakładów w konkursie Przysmak Ziemi Podkarpackiej (ogłoszenie wyników o godz. 19.). Będą też degustacje dla przybyłych. W międzyczasie na scenie pojawią się Kapela Fakiry oraz zespół No Name.

Kolejny Rekord Guinnessa

W tym roku Gmina Radomyśl Wielki wespół z przedstawicielami lokalnych zakładów przetwórstwa mięsnego zamierza ustanowić kolejny rekord Guinnessa – tym razem na najwyższą wieżę z kiełbasy. Aby osiągnięcie zostało uznane za rekordowe przez londyńskiego Guinnessa, wieża musi mieć przynajmniej 1,51 metra wysokości i od momentu zmierzenia ustać samodzielnie bez żadnych podpór przez co najmniej 5 sekund. Po dokonaniu wszelkich niezbędnych pomiarów każdy uczestnik Podkarpackiego Dnia Wędliniarza będzie mógł skosztować kiełbasy z rekordowej wieży. Początek tego przedsięwzięcia przewidziano na godz. 16.30.

Koncerty

O godz. 20:00 rozpocznie się koncertowy wieczór z gwiazdami, którymi będą Rafał Brzozowski z zespołem, a później zespół Czadoman. Na 22:20 zaplanowano pokaz sztucznych ogni, a po nich zabawę taneczną do 24:00.

Wymiatacze

Niedziela to czas konkurencji sprawnościowych. Na godz. 16:00 zaplanowano Gminny Turniej Sołectw „Wymiatacze”. Z kolei trzy godziny później rozpocznie się zabawa taneczna z zespołem Braders.

Podczas święta miasta na najmłodszych będzie czekało wesołe miasteczko, będą też stoiska gastronomiczne, promocyjne i handlowe.

Organizatorem imprezy jest Burmistrz Radomyśla Wielkiego i Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim. Patronat medialny nad imprezą objęły: TVP Rzeszów, Nowiny, Korso, Goniec Radomyski, Wieści Regionalne, gospodarkapodkarpacka.pl, nowiny24.pl, hej.mielec.pl, korso.pl, wcj24.pl promocja.mielec.pl, czyliwiesz.pl, Mieleckie Echa, Radio Leliwa i Radio RDN Małopolska.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Relikwie rodziny Ulmów w Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejne zwycięstwo Czeczeńców. Handball Stal Mielec – AZS Biała Podlaska 33:27 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Smoczka Park MTB 2024 [MAPY]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa