W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Radomyślanie gościnni dla pielgrzymów

W niedzielę w drodze na Jasną Górę pątnicy Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki zawitali do Radomyśla Wielkiego.

4 sierpnia o godz. 6.30 w Rzeszowie Mszą Św. na Placu Farnym rozpoczęła się jubileuszowa 40. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem „Zawsze będę z wami”. Mszy przewodniczył biskup rzeszowski Jan Wątroba, a koncelebrantami byli bp Kazimierz Górny, bp Edward Białogłowski i ok. 60 księży.

1,5 tysiąca w drodze

W drogę wyruszyło ok. 1,5 tysiąca osób w 13. grupach. Tradycyjnie już w drugim i trzecim dniu pielgrzymki przechodzą przez radomyską gminę. W niedzielę (6 sierpnia) od strony Rudy dotarli do Radomyśla Wielkiego. Tu przy kościele odbyła się polowa Msza Święta.

 

Tradycyjna grochówka i wędliny

Po raz kolejny pątnicy mogli liczyć na ciepłe przyjęcie w Radomyślu Wielkim. Czekała tu bowiem na nich grochówka (przygotowana przez strażaków z OSP Dulcza Mała i radomyskich wędliniarzy Andrzeja Krzystyniaka i Władysława Giżę), a także wędliny od państwa Mrozowskich. – Po raz czwarty zrobiliśmy dla pielgrzymów grochówkę. To już taka nasza tradycja. W tym roku wydaliśmy ponad 800 porcji. Dzielimy się z pielgrzymami tym co mamy, a przez to promujemy Radomyśl Wielki. W przyszłym roku także będziemy czekać na nich z ciepłym posiłkiem – zapowiada Andrzej Krzystyniak.

 

Piękny gest

Jak podkreśla burmistrz Józef Rybiński gest radomyskich wędliniarzy i strażaków z OSP Dulcza Mała jest godny pochwały. – Dziękuję tym wszystkim, którzy ugościli pielgrzymów w naszym mieście. Takie działania tworzą pozytywny wizerunek miasta – mówi włodarz Radomyśla Wielkiego.

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spotkanie z nieletnimi w Ośrodku Kuratorskim

Wiadomości Mielec

Oficjalne wyniki PKW wyborów samorządowych 2024 w Mielcu

Wiadomości Mielec

Dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa