W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Radomyślanie w KLUB-ie 2016

Uczniowski Klub Sportowy GRYF działający przy Gimnazjum Publicznym w Radomyślu Wielkim uczestniczy w ministerialnym programie sportu powszechnego KLUB 2016.

UKS otrzymał dotację w wysokości 15 tysięcy złotych na prowadzenie zajęć dla młodzieży uzdolnionej sportowo oraz na dofinansowanie organizacji obozów sportowych.

– Udział w programie okazał się strzałem w dziesiątkę. Młodzież na co dzień korzysta z różnorodnych form aktywności ruchowej, które prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę nauczycieli, instruktorów i trenerów jacy pracują w naszym gimnazjum – mówi Jacek Moskalczyk, koordynator projektu, w realizacji którego pomagają mu nauczyciele wychowania gimnazjum.

– We wrześniu zorganizowany został obóz sportowy dla uczniów klas II i III w Cmolasie, który posiada znakomitą bazę sportowo-rekreacyjną i niezbędne zaplecze socjalno-bytowe. Zajęcia odbywały się w grupach szkoleniowych dwa razy dziennie. Dodatkowo młodzież brała udział w zajęciach na basenie.

Taka forma przygotowania ogólnorozwojowego w znacznym stopniu przyczyniła się do bardzo dobrych wyników, jakie młodzież osiągnęła w zawodach – dodaje Moskalczyk.

Ministerstwo Sportu zapowiada kontynuację projektu, który spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony organizacji i stowarzyszeń sportowych na terenie całego kraju.

 

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa