W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Ranking najbezpieczniejszych miast Polski: Mielec na 6 miejscu

W badaniu poziomu bezpieczeństwa swoją opinię wyraziło ponad 140 tysięcy Polaków. Według nich najbezpieczniej żyje się właśnie na Podkarpaciu.

Serwis ogłoszeniowy Otodom przygotował ranking stu polskich miast o najwyższym poczuciu bezpieczeństwa. Prowadząc to badanie zebrano opinie mieszkańców wsi, miasteczek i wielkich aglomeracji, a nawet poszczególnych dzielnic. W badaniu swoją opinię wyraziło 140 tysięcy Polaków. Odpowiadali na pytanie: „Czy mieszkam w bezpiecznej okolicy i nie boję się wracać do domu po zmroku?”

Najbezpieczniej czują się mieszkańcy Rzeszowa, osiągając wynik 5,77 w siedmiostopniowej skali. Dalsze miejsca zajęły Tarnobrzeg z wynikiem 5,69 oraz Krosno z rezultatem 5,59. W pierwszej dziesiątce zestawienia, na wysokim szóstym miejscu znalazł się Mielec z wynikiem 5,50

O wynikach badania „Siężyje” można przeczytać na stronie Siezyje.otodom.pl

Wyniki tych badań ankietowych nie dziwią. Policyjne statystyki także już od wielu lat wskazują, że Podkarpacie jest najbezpieczniejszym regionem w kraju. Każdego roku odnotowujemy stopniowy spadek liczby wszystkich przestępstw, zwłaszcza tych, które są najbardziej dokuczliwe – włamań, kradzieży, pobić, czy uszkodzeń mienia. 

Ponadto, od 3 miesięcy na Podkarpaciu funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. To nowoczesne narzędzie, które umożliwia mieszkańcom przekazywanie Policji informacji o miejscach i zdarzeniach, które są dla nich uciążliwe lub sprawiają, że czują się zagrożeni.

Każdy, może na mapie – w konkretnym miejscu – nanieść zgłoszenie wybierając odpowiednią ikonę dotyczącą określonego zagrożenia. Takie zgłoszenie wywołuje konkretną reakcję Policji. Mamy dwa dni na to, aby zarejestrować nowy sygnał i pięć dni na to, aby go zweryfikować. 
 
Mapa cieszy się sporym zainteresowaniem. Od września, mieszkańcy naszego województwa nanieśli ponad 6700 zgłoszeń. Najwięcej związanych było z ruchem drogowym i dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości i nieprawidłowego parkowania. 

Opinię o bezpiecznym Podkarpaciu potwierdziły nam też badania ankietowe, jakie przeprowadzono na zlecenie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie nadinsp. dr. Krzysztofa Pobuty. Z analizy ponad 7 tysięcy ankiet, jakie wypełniono podczas konsultacji społecznych, wynika, że 80% mieszkańców czuje się bezpiecznie w swojej okolicy.

 

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa