W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Raport z podkarpackiej granicy. Żołnierze 3.PBOT działają na różnych frontach [FOTO]

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej działają na różnych kierunkach. Pomagają uchodźcom z Ukrainy, których coraz więcej napływa do naszego kraju. Wspierają Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej na przejściach granicznych, jak również wspólnie z Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego koordynują działania na punktach recepcyjnych. Codziennie z 3.PBOT zaangażowanych jest ponad 400 Terytorialsów oraz 25 jednostek sprzętowych. W każdy weekend trwają również szkolenia rotacyjne.

14. dzień wojny, uchodźcy z Ukrainy są w tej chwili wspierani przez ponad tysiąc żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej na terenie całej Polski. Terytorialsi pomagają przy transporcie uchodźców z granicy do punktów recepcyjnych, prowadzą ewidencję osób, wspierają punkty informacyjne, rozdają żywność oraz prowadzą zorganizowaną relokację uchodźców do miejsc czasowego pobytu. Terytorialsi ze znajomością języka ukraińskiego i rosyjskiego są delegowani do punktów rejestracyjnych i informacyjnych. W wyznaczonych punktach zapewniają ukraińskim rodzinom ciepły posiłek, kanapki i herbatę, pomoc medyczną oraz opiekę podczas transportu do miejsc czasowego pobytu.

Zaangażowanie sił Wojsk Obrony Terytorialnej prowadzone jest na podstawie decyzji ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, który skierował żołnierzy do wsparcia uchodźców z Ukrainy. Wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej, Policją, Strażakami z PSP i OSP, harcerzami oraz wolontariuszami żołnierze 3.PBOT zapewniają bezpieczeństwo wszystkim uchodźcom, którzy przybywają do naszego kraju. Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady OT regularnie już od kilku lat doskonalili umiejętności w zakresie działań przeciwkryzysowych ćwicząc wspólnie z  funkcjonariuszami Straży Granicznej, Policją, Strażakami z PSP i OSP. Nabyte kwalifikacje obecnie bardzo przydają się podczas niesienia pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Terytorialsi wspólnie ze służbami z administracji zespolonej współdziałają w punktach recepcyjnych oraz przejściach granicznych. Ponadto żołnierze 3. PBOT koordynują wszystkie przedsięwzięcia wraz z Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Potrzebna pomoc dla Dawidka z Woli Mieleckiej potrąconego przez samochód

Wiadomości Mielec

Pijany jechał ciągnikiem w Tuszowie Narodowym

Wiadomości Mielec

Nowa sala gimnastyczna dla II Liceum Ogólnokształcącego

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa