W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Imprezy masowe i koncerty

Rekord Guinnessa w Radomyślu Wielkim

W najbliższą sobotę (21 lipca) Gmina Radomyśl Wielki wespół z przedstawicielami lokalnych zakładów przetwórstwa mięsnego zamierza ustanowić kolejny rekord Guinnessa.

Jedną z atrakcji tegorocznego 12. Podkarpackiego Dnia Wędliniarza, który odbędzie się na stadionie w Radomyślu Wielkim, będzie próba ustanowienia rekordu zatwierdzonego przez Guinness World Records. Tym razem organizatorzy w ramach promocji gminy będą chcieli zbudować najwyższą wieżę z kiełbasy. – Wybór tego typu przedsięwzięcia jest nieprzypadkowy, gdyż radomyska gmina jest prawdziwym zagłębiem wędlin wytwarzanych tradycyjnymi metodami.

W ten widowiskowy sposób chcemy promować lokalne, tradycyjne wędliniarstwo – wyjaśnia Stanisław Lonczak, z-ca burmistrza Radomyśla Wielkiego.

Jak to będzie wyglądać?
To jedno z najczęściej zadawanych pytań zadawanych przez osoby, które już słyszały o próbie ustanowienia rekordu. Odpowiedź brzmi: to trzeba zobaczyć. Niemniej zdradźmy kilka szczegółów. – Wieża musi być wykonana wyłącznie z kiełbasy o średnicy nie większej niż 5 cm. Nie można przy tym wykorzystywać żadnych dodatkowych podpór, środków wzmacniających konstrukcję i zabezpieczających ją przez upadkiem. Aby osiągnięcie zostało uznane za rekordowe przez londyńskiego Guinnessa, wieża musi mierzyć przynajmniej 1,51 metra wysokości i od momentu zmierzenia ustać samodzielnie bez podpórek przez co najmniej 5 sekund – dodaje Stanisław Lonczak.

Degustacja dla każdego
Po dokonaniu wszelkich niezbędnych pomiarów każdy uczestnik Podkarpackiego Dnia Wędliniarza będzie mógł skosztować kiełbasy z rekordowej wieży. Początek tego przedsięwzięcia przewidziano na godz. 16.30.

Poprzednie rekordy
Przypomnijmy, że w 2014 r. Gmina Radomyśl Wielki pobiła rekord Guinnessa na najdłuższą kaszankę, która mierzyła 224 metry przed zaparzeniem i 226,67 m po zaparzeniu. Z kolei dwa lata temu ustanowiła rekord Polski na najdłuższą linię z kiełbasy, która przybrała niebanalny kształt klucza wiolinowego. Rekordowy wynik – 214 metrów – został osiągnięty przy udziale 196 wolontariuszy.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Derby Podkarpacia bez sensacji. Rysice Rzeszów – ITA Tools Stal Mielec 3:0 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Bieg Wilczym Tropem 2024 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Czeczeńcy przegrali z beniaminkiem. Handball Stal Mielec – KPR Żukowo 30:34 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa