Rekord Polski Daniela Paducha !

W dniach 22.06 – 24.06.2018 roku zostały rozegrane Letnie Otwarte Mistrzostwa Polski Masters w pływaniu na przepięknej pięćdziesięciometrowej poznańskiej pływalni, podczas których nasze miasto i klub Masters Ikar Mielec reprezentowało dwóch zawodników, Bartosz Kowalik i Daniel Paduch. Zawodnicy stanęli na wysokości zadania i zdobyli razem sześć medali, w tym 3 złote, 2 srebrne i 1 brązowy.

Bartosz Kowalik wywalczył tytuł mistrza Polski na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym i tym samym obronił mistrzostwo z ubiegłego roku. Ponadto dwukrotnie był bliski powtórzenia tego sukcesu, jednak musiał uznać wyższość rywali i zadowolić się srebrnym medalem na dystansie 100 metrów stylem klasycznym oraz 200 metrów stylem zmiennym.

Daniel Paduch bardzo dobrze zaprezentował się na swoich koronnych dystansach. Podczas wyścigu na 1500 metrów stylem dowolnym wywalczył tytuł mistrza Polski oraz ustanowił nowy rekord Polski na tym dystansie z czasem 18:38,97 w kategorii wiekowej 30 – 34 lata.

Rywalizację na dystansie 200 metrów stylem motylkowym Daniel Paduch również ukończył na pierwszej pozycji zdobywając drugi złoty medal i tytuł mistrza Polski. Na dystansie                  o połowę krótszym, 100 metrów stylem motylkowym Daniel ostatecznie zdobył medal brązowy.

Dla obu zawodników był to bardzo ważny sprawdzian przed najważniejszą imprezą w tym sezonie, jaką są Mistrzostwa Europy w Kranj w Słowenii, gdzie obaj zawodnicy będą reprezentować miasto Mielec i Polskę w rywalizacji z najlepszymi pływakami z Europy.