W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Rekordowa ilość kradzieży w sklepach

Niemal każdego dnia policyjne patrole podejmują interwencje dotyczące kradzieży sklepowych. Ze sklepowych półek znika asortyment – najczęściej alkohol, słodycze oraz artykuły spożywcze.

W ubiegłym tygodniu mieleccy policjanci odnotowali 13 przypadków kradzieży towaru o wartości nie przekraczającej 500 złotych. Wśród sprawców kradzieży są również osoby nieletnie.

W ostatnim czasie policjanci prewencji interweniowali głównie w supermarketach, gdzie w większości przypadków, łupem złodzieji padały drobne artykuły spożywcze, chemia gospodarcza, kosmetyki i alkohol. Wśród sprawców kradzieży były również osoby nieletnie. Za popełnione wykroczenia – osoby, które dopuściły się kradżieży, zostały ukarane mandatami, niektórych natomiast czeka skierowanie wniosku do Sądu Rejonowego w Mielcu o ukaranie. W jednym przypadku doszło do kradzieży gazety o wartośći 2.99 zł, sprawca tego czynu został ukarany mandatem o znacznie większej wartości.

Informujemy, że jeżeli wartość skradzionej rzeczy wynosi do 500 zł – to czyn taki jest wykroczeniem. Natomiast w sytuacji, w której wartość ta przekracza 500 zł – mamy już do czynienia z przestępstwem. Kara za kradzież uznaną jako wykroczenie jest łagodniejsza, niż w przypadku przestępstwa.

Sprawca, który dopuścił się wykroczenia kradzieży, zgodnie z kodeksem wykroczeń, musi liczyć się z karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Karalna jest również pomoc lub namawianie do takiego czynu.

W przypadku dokonania przestępstwa kradzieży, zgodnie z kodeksem karnym, sprawca podlega karze od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Prace drogowe w Łączkach Brzeskich

Wiadomości Mielec

Mielecka Gwiazda Sportu będzie drugi raz na olimpiadzie

Wiadomości Mielec

Spędź wakacje z wojskiem

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa