W Cieniu Jupiterów Mielec
navigator
fratelli
Image default
Informacje

Rekordziści Guinnessa z Radomyśla Wielkiego

Listopadowa próba bicia Rekordu Guinnessa w największej lekcji gotowania zdrowego śniadania, w której brali udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Radomyślu Wielkim, zakończyła się sukcesem!

Dotychczasowy rekord w tej kategorii należał do Chińczyków i wynosił 6334 uczestników. Tymczasem 6 listopada ub.r. w polskich podstawówkach w 148 różnych miejscowościach w przygotowaniu zdrowego śniadania uczestniczyło 6778 uczniów z klas 0-III.

 

Dokumentacja z przebiegu wydarzenia trafiła do Komisji Rekordów Guinnessa w Wielkiej Brytanii, która dokonała szczegółowej weryfikacji. Właśnie dotarła do nas wiadomość, że wynik uzyskany przez małych Polaków został uznany za nowy rekord Guinnessa i jest lepszy od poprzedniego o 444 osoby.

 

Swoją cegiełkę do rekordu dołożyło 45 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. gen. Wł. Sikorskiego w Radomyślu Wielkim. Radość i duma małych rekordzistów w chwili ogłoszenia informacji przez dyrektor Małgorzatę Labak i po otrzymaniu pamiątkowych dyplomów była ogromna. Koordynatorką akcji w radomyskiej podstawówce była Beata Popielarz.

Wydarzenie odbyło się ramach programu Śniadanie Daje Moc, którego organizatorem jest Partnerstwo dla Zdrowia. Podczas próby bicia rekordu w przygotowaniu zdrowego śniadania na stołach królowały różne twarożkowe figury, pełnoziarniste, pożywne kanapki i owocowe szaszłyki.

Przy okazji przypominamy, że rekordzistą Guinnessa jest również Gmina Radomyśl Wielki – podczas Podkarpackiego Dnia Wędliniarza w 2014 roku wykonana została bowiem najdłuższa kaszanka na świecie (mierzyła 226,67 m).

 

 

984705d7-93de-471a-b26f-2c29273f4848

 

c42cc82b-bc07-4511-839d-498b15325b16

 

Krajobrazy 2

 

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa